Sallaiék Münchenben ejtették ki a Bayernt a Német Kupából - videó

A Freiburg csatlakozott az Eintracht Frankfurthoz a labdarúgó Német Kupa elődöntőjében, mivel a második negyeddöntőben vendégként 2-1-re legyőzte a Bayern Münchent.
Csakfoci.hu 2023. április 4., kedd 22:51
Szerző: Csakfoci.hu 2023. április 4., kedd 22:51

A bajnoki címvédő és a Bundesligában most is éllovas bajorok kerültek előnybe a 19. percben Dayot Upamecano jóvoltából, de Nicolas Hofler a 27.-ben egyenlített. Az előző idényben döntős Freiburgba Sallai Roland a 68. percben állt be, a mérkőzés pedig a 95.-ben dőlt el, amikor Lucas Holer értékesítette a Jamal Musiala kezezéséért megítélt büntetőt.

A keddi játéknapon korábban a Frankfurt 2-0-ra verte otthon az Union Berlint. Az első félidőben nagy fölényben játszott a hazai csapat, amely a világbajnoki ezüstérmes Randal Kolo Muani révén a 11. és a 13. percben is gólt szerzett, majd még egyszer a vendégek kapujába talált, de ezt les miatt nem adták meg. Ezen kívül is akadt helyzete bőven a Frankfurtnak, az eredmény azonban nem változott, és a második félidőben sem, amelyben a sérülésből lábadozó Schäfer András nélkül játszó fővárosi csapat már többet próbálkozott kapura lövéssel.

Szerdán a Nürnberg a VfB Stuttgarttal, majd a címvédő RB Leipzig - Szoboszlai Dominik, Willi Orbán és Gulácsi Péter csapata - a Borussia Dortmunddal mérkőzik.

Az elődöntő két összecsapását május 2-án és 3-án játsszák, a döntőre pedig június 3-án kerül sor a berlini Olimpiai Stadionban. (MTI)

NÉMET KUPA, NEGYEDDÖNTŐK:

Bayern München – Freiburg 1-2 (Upamecano 19., ill. Höfler 27., Höler 94. – 11-esből)

Eintracht Frankfurt – Union Berlin 2-0 (Kolo Muani 11., 13.)

Szerdán:

18:00: Nürnberg (II.) – VfB Stuttgart

20.45: RB Leipzig – Borussia Dortmund

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.