Fotó: x.com/MLSZhivatalos

Rossi a bosnyákok legyőzése után: "A mai mérkőzés is megmutatta, hogy a csapat visszatért"

Így látta a Bosznia-Hercegovina-Magyarország (0-2) Nemzetek Ligája-mérkőzést a mieink szövetségi kapitánya, Marco Rossi.
Csakfoci.hu 2024. október 14., hétfő 23:34
Fotó: x.com/MLSZhivatalos
Így látta a Bosznia-Hercegovina-Magyarország (0-2) Nemzetek Ligája-mérkőzést a mieink szövetségi kapitánya, Marco Rossi.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. október 14., hétfő 23:34
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Bosznia-Hercegovina-Magyarország 0-2

A mérkőzés összefoglalója itt érhető el!

Marco Rossi az M4 Sportnak értékelte a válogatott első NL-győzelmét.

- Amikor ilyen stadionban, ilyen ellenfél ellen játszol, az sosem könnyű, ahogy a németeknek sem volt az. Tudtuk, hogy hogyan fognak kezdeni, és bár az első 10 percet megszenvedtük, fokozatosan megérkeztünk a mérkőzésbe. Voltak helyzeteink, aminek az volt az oka, hogy Vargát és Sallait sikerült jól megjátszanunk. Úgy gondolom, jobban is kihasználhattuk volna ezeket, és akkor kevésbé lett volna szenvedős a mérkőzés. A második gól után is jól tudtunk nyomást gyakorolni, a védekezésünk is rendben volt.

Összességében a mai mérkőzés is megmutatta, hogy a csapat visszatért, és a csapatszellem is a régi. Mindenki dolgozik a másikért.

- Mi ilyen csapat vagyunk: minden labdáért megküzdünk, mindenért futunk, így tudunk győzni. Azt kértük a srácoktól, hogy direktebben játszanak, és a pálya utolsó harmadában próbáljanak kapura lőni, fejezzék be az akciókat, mert nem szeretném, ha mi nem próbálkozunk lövéssel, ők pedig egy kontrából betalálnának.

Most már megvan a lehetőségünk, hogy bejussunk a rájátszásba az A-ligából. Németország és Hollandia áll előttünk, nehéz elképzelni, hogy a második helyért is harcba szállhatunk, de a Nemzetek Ligájában matematikailag még a második helyet is elérhetjük.

- Hollandia ellen idegenben játszunk, az küzdelmes meccs lesz. Addig viszont két lábbal a földön kell maradnunk, hiszen három jó mérkőzés van mögöttünk.

Olvastad már?
Nemzetek Ligája: A németek újonca okozta a hollandok vesztét, Abu Fani szögletgólja kevés volt az olaszok ellen - eredmények, videók
A németek legyőzték Hollandiát, ezzel biztossá vált a Nationalelf negyeddöntős szereplése. Nyertek az olaszok és a franciák is.
Elolvasom

 

Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
DVSC
2 kapus érkezett
A DVSC szerződtette Tuska Bálintot és Póser Dánielt.
Ex-Loki
Youga csapatot keres
Amos Youga a francia UNFP FC táborában készül. A korábbi DVSC-középpályás egyike az olyan szerződés nélküli profinak, akik edzőmeccseken bizonyíthatnak a megfigyelőknek, hogy klubot találjanak.
Tovább az összes átigazoláshoz