Premier League: Drámai hajrá döntött az Arsenal és a Manchester United rangadóján - videó

3-2-s hazai győzelemmel zárult az Arsenal és a Manchester United vasárnapi, fordulatos és izgalmas rangadója a Premier League 21. fordulójában.
Csakfoci.hu 2023. január 22., vasárnap 19:32
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 22., vasárnap 19:32

Az Emirates Stadionban a vendégek a 17. percben megszerezték a vezetést, Marcus Rashford talált be egy nagyszerű átlövéssel, az angol válogatott támadó a katari világbajnokság óta a kilencedik gólját szerezte. Nem kellett sokáig várni az Arsenal válaszára, a londoniak egy formás akció végén Eddie Nketiah közeli fejesével egyenlítettek.

A fordulást követően gyorsan fordított az Arsenal, az 53. percben Bukayo Saka lőtte ki hajszál pontosan a jobb alsót. Az MU öt perc múlva válaszolt, az argentin világbajnok Lisandro Martinez egy szöglet utáni kipattanót fejelt a léc alá, megszerezve ezzel első találatát a klub színeiben.

Az Arsenal komoly fölényben játszott ezt követően, a hajrára szinte kapujához szegezte ősi riválisát, a 89. percben pedig meg is lett az eredménye: Nketiah közvetlen közelről döntötte el a rangadót. A londoni gárda ezzel véget vettet az MU hatmeccses bajnoki veretlenségének, egyúttal folytatta a saját, szeptember óta tartó szériáját. (MTI)

Premier League, 21. forduló:

Arsenal – Manchester United 3-2 (Nketiah 24., 91., Saka 53., ill. Rashford 17., L Martínez 59.)

Manchester City - Wolverhampton Wanderers 3-0

Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.
Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Fradi
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.