Premier League: Haaland újabb triplája és őrületes rekordja - tovább üldözi a Manchester City az Arsenalt

A címvédő Manchester City a norvég Erling Haaland triplájával verte hazai pályán 3-0-ra a Wolverhampton Wandererst a Premier League 21. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén.
Csakfoci.hu 2023. január 22., vasárnap 16:57
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 22., vasárnap 16:57

Erling Haaland a 40. percben szerzett vezetést csapatának Kevin De Bruyne beadása után, majd a második félidő elején egy 11-est is értékesített. A harmadik találatát pedig a vendégek portugál kapusának, José Sának az óriási hibája előzte meg.

A norvég mindössze 19. Premier League-fellépésén már a negyedik mesterhármasát jegyezte, ezzel megdöntötte Ruud van Nistelrooy rekordját, a Manchester United egykori holland kiválóságának 65 mérkőzésre volt ugyanehhez szüksége. A PL történetében csak Alan Shearernek volt több mesterhármasa egy idényben, az 1995/96-os szezonban az angol csatár ötször triplázott.

A Manchester City 3-0-s sikerével két pontra megközelítette az éllovas Arsenalt, de egyelőre két meccsel többet játszott, mint a londoni gárda.

Premier League, 21. forduló:

Manchester City - Wolverhampton Wanderers 3-0 (Haaland 40., 49., 54. - a másodikat 11-esből)

17:30: Arsenal – Manchester United

A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)