Fotó: premierleague.com

Premier League: Bődületes bombagól is kellett Szoboszlaiék kötelező győzelméhez - videók

A hajrában nyerte meg a meccset a Liverpool a sereghajtó ellen.
Nyikes Zoltán 2024. április 4., csütörtök 22:28
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. április 4., csütörtök 22:28

Az angol bajnokság 31. fordulójának csütörtöki játéknapján a forduló előtt még éllovas Liverpool az utolsó helyen álló Sheffield Unitedet - erre szokták mondani, hogy "országos egyes".

Ennek ellenére már a második percben sikerült ráijeszteniük a vendégeknek a Vörösökre, McAtee ziccerét viszont védte Kelleher. Ezt követően viszont gyorsan átvette az irányítást a Liverpool Szoboszlai Dominikkal a kezdőcsapatban, a 17. percben pedig meg is szerezte a vezetést, miután Núnez sikeresen támadta le Grbic kapust, aki a támadóba rúgta a labdát, onnan pedig a saját kapujába pattant. A szünetig még Mac Allister is betalált kis híján, de a 43. percben Szoboszlainak is akadt egy életerős kísérlete, aminél nagyot kellett védenie Grbicnek, míg a túloldalon Kellehernek is szükség volt még egy bravúrra.

Szoboszlai nagy lövése

A fordulás után az 58. percben egyenlített a Sheffield, nem kis szerencsével, hiszen Hamed lefejelt labdája Conor Bradley lábán irányt változtatva a saját kapujában kötött ki - öngól. Nem sokkal később Van Dijk fejesét védte bravúrral Grbic, majd a 77. percben Mac Allister hatalmas bombájánál már ő is tehetetlen volt, az argentin középpályás 17 méterről pókhálózta ki bődületes erővel a bal felsőt, 2-1. A végeredményt végül Cody Gakpo állította be a 90. percben, a 3-1-es győzelmével pedig továbbra is a PL élén a Liverpool

Szoboszlai Dominikot a 73. percben, 1-1-es állásnál cserélték le.

Mac Allister bombája

Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)