Fotó: twitter.com/HerthaBSC_EN

Őrület a Hertha meccsén: Dárdaiék négyszer is vezettek, mégis pont nélkül maradtak a 10 gólos bajnokin - videó

A Hertha hihetetlen meccsen, 6-4-re kapott ki a Magdeburg otthonában.
Póczik Dávid 2023. szeptember 2., szombat 14:58
Szerző: Póczik Dávid 2023. szeptember 2., szombat 14:58

A múlt héten megszerezte szezonbeli első győzelmét a német mádososztályban a Hertha BSC együttese, amely szombaton a Magdeburg otthonába látogatott a bajnokság 5. fordulójában.

Dárdai Pál vezetőedző ezúttal is a kezdőbe nevezte két idősebb fiát - Pált és Mártont -, de ott volt a BSC kezdőjében a DVSC és a DVTK egykori támadója, Haris Tabakovic is. A találkozó első félidője öt gólt, és igazi adok-kapok játékot hozott, a német fővárosiak háromszor is megszerezték a vezetést, azonban a Magdeburg kétszer vissza tudott jönni a meccsbe, így 45 perc játék után 3-2-re még a berliniek vezettek.

A fordulást követően aztán újfent egalizáltak a hazaiak, igaz, mindössze hat percet volt ismételten egyenlő az állás, hiszen Tabakovic megszerezte a második gólját, így negyedszer is a Herthánál volt az előny. Ezt követően újabb fordulat jött a meccsbe, hiszen előbb a Magdeburg megint egyenlített, majd El Hankouri góljával a vezetést is megszerezte. Dárdai Palkó a 71. percben hagyta el a játékteret, így ő már csak a kispadról nézte végig, ahogyan a 93. percben megszületett a mindent eldöntő, hatodik magdeburgi gól.

Német másodosztály, 5. forduló

Magdeburg-Hertha BSC 6-4 (Gnaka 7., Schuler 37., Ceka 49., Bell Bell 58., El Hankouri 68., Arslan 93. ill. Reese 2., Winkler 22., Tabakovic 43., 55.)

Tabakovic második gólja - 3-4

4-4

5-4

6-4

Légiósok: A Fraditól távozó magyar válogatott játékos Japánba szerződött, világbajnok csapattársa is lehet - hivatalos
Vécsei Bálint a japán élvonalban szereplő Vissel Kobe csapatában folytatja pályafutását.