Fotó: facebook.com/IrelandFootball

Óriási pofont kapott a magyar válogatott riválisa - Budapesten sem játszik a legjobb csatáruk

Az ír válogatott két sorsdöntő világbajnoki selejtezője előtt biztossá vált, hogy Evan Ferguson nem lesz bevethető. Az AS Roma 21 éves csatára továbbra is sérült, és a válogatott szünetben az olasz fővárosban marad, hogy folytassa felépülését.
Csakfoci.hu 2025. november 10., hétfő 9:41
Fotó: facebook.com/IrelandFootball
Az ír válogatott két sorsdöntő világbajnoki selejtezője előtt biztossá vált, hogy Evan Ferguson nem lesz bevethető. Az AS Roma 21 éves csatára továbbra is sérült, és a válogatott szünetben az olasz fővárosban marad, hogy folytassa felépülését.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. november 10., hétfő 9:41
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A hírt Gian Piero Gasperini, az AS Roma vezetőedzője erősítette meg az Udinese elleni 2–0-s győzelem után:

Ferguson nincs bevethető állapotban. Reméljük, a válogatott szünet alatt néhány játékost sikerül visszakapnunk

– fogalmazott az olasz tréner.

Evan Ferguson bokasérülést szenvedett még október 29-én, a Parma elleni bajnoki első perceiben, és azóta nem lépett pályára. Bár eredetileg az volt a terv, hogy a válogatott szünet után tér vissza, Heimir Hallgrímsson, az ír válogatott szövetségi kapitánya mégis nevezte őt a 25 fős keretbe, és még néhány napja is nagyon bízott abban, hogy a csatár legalább részben bevethető lesz.

A három gólt szerző támadó kulcsszerepet játszott az írek eddigi selejtezősorozatában, távollétében pedig Celtic-csatár Johnny Kenny kaphat lehetőséget, aki az utóbbi hetekben remek formába lendült, és négy gólt szerzett kevesebb mint két hét alatt.

Az ír válogatott csütörtökön Portugáliát fogadja világbajnoki selejtezőn, vasárnap pedig a Puskás Arénában zárja majd a sorozatot. A magyar válogatottnak - amely jövő csütörtökön Örményországban játszik, vasárnap pedig Írországot fogadja - jelenleg öt pontja van, és a pótselejtezőt érő második helyen áll. A portugálok tíz, az írek négy, az örmények három pontot szereztek eddig.

Olvastad már?
Vidi: Végül Pető Tamás futhat be, ő érkezik Nikoliccsal
A legfrissebb forgatókönyv szerint nagy visszatérő köthet ki a fehérváriak kispadján.
Elolvasom
Átigazolások
ETO
Afrikai fiatal jöhet?
A korábban Nyíregyházán is megfordult, tavaly Szlovákiában pazar szezont futott Modou Lamin Marong iránt érdeklődhetnek a győriek.
ZTE
Várkonyi Bence
Egymillió euróért igazolhat Azerbajdzsánba a ZTE védője, Várkonyi Bence.
ETO
Távozó edző
Távozik az ETO FC belga pályaedzője, Bernd Thijs.
Tovább az összes átigazoláshoz