Fotó: MTI/Illyés Tibor

Olympiakosz-Fradi: Álmában verték meg Stankovicot, az FTC edzőjét kétszer is felhúzták a meccs után – lapszemle

Így látták a görög portálok a csütörtöki Olympiakosz-Ferencváros EKL-playoff odavágóján (1-0) történteket. Lapszemle.
Csakfoci.hu 2024. február 16., péntek 11:35
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 16., péntek 11:35

"Mendilibar a felbújtó, El Kaabi a végrehajtó, az Olympiakosz legyőzte a Ferencvárost" – olvasható a sportal.gr címében, amely azt írja, hogy a hazai csapat összességében végig fölényben volt a Fradi ellen, nagyot küzdött a gólért és végül meg is szerezte azt és igazságot szolgáltatott. A meccsel kapcsolatban megjegyzik, nem is kezdhetett volna jobban a magyar csapat, miután Varga gyorsan betalált, de a hazaiak szerencséjére lesről, majd ezt követően máris magához vette az irányítást az Olympiakosz, a Fradi pedig a saját térfelén várakozva remélte, hogy a pireusziak meginognak. A második félidőről azt írják, hogy egy rövid periódustól eltekintve ott is a görög csapat irányított és voltak jó pillanatai a gólszerzésre, ehhez a két csereember, Horta és Podence jártult hozzá legfőképp.

Ugyancsak ez az orgánum írt a meccset követő sajtótájékoztatón történtekről, megjegyezve, hogy "Dejan Stankovic egyáltalán nem fogadta higgadtan az FTC Olympiakosz elleni vereségét, ami a mérkőzés utáni eseményen is megmutatkozott."

A cikk szerint a szerb szakember első körben nemet mondott arra a kérésre, hogy a jobb felvételek érdekében üljön át egy másik helyre, így végül a görög-magyar tolmács változtatott a pozícióján. Majd egy a vita is kialakult egy újságíróval, aki a rivális edzőjéről, José Luis Mendilibarról kérdezte őt, arra utalva, hogy a spanyol minősége és edzői húzásai döntöték el a találkozót. Stankovic viszont erre úgy reagált, hogy "ez nem kérdés, hanem egy vélemény".

Nem értem ezt az egészet. Ő egy remek edző, nagyszerű edző, Európa Ligát nyert, de hol itt a kérdés? Ez egy vélemény

- fogalmazott a szerb szakvezető.

A két esetről készült felvételt is közzétette a portál. (Stankovic vitája 11:32-től kezdődik):

A fosonline.gr szerint a Ferencváros játékosai a győzelem reményében léptek pályára, és már az első mérkőzésen szerették volna eldönteni a továbbjutást, abban reménykedve, hogy az Olympiakoszt az edzőváltás, és a Leoforosban elszenvedett bajnoki vereség is megingatta.

A portál úgy látja, hogy a két félidő első negyedórája ugyan a vendégcsapaté volt, amely meg tudta lepni a hazaiakat, a pireusziak új szakvezetője, José Luis Mendilibar

a 60. perc után szó szerint álmában lepte meg Dejan Stankovicot a sikeres cseréivel. Várható lett volna, hogy az FTC mestere reagál, hiszen a ferencvárosiak is kezdtek kifulladni, ő azonban csaknem 15 perc után lépett a rá jellemző késéssel. És amikor a szerb a saját cseréit bedobta, Medilibar betette Joveticet, két támadóval játszott és valahol ott vesztettek a magyarok

- írják, kiemelve, hogy egyértelmű, hogy Mendilibar változtatásai kulcsszerepet játszottak az 1-0-s hazai győzelemben, és az is egyértelmű, hogy a hazai szakvezető

döntő módon verte meg Stankovicot, de a munka még mindig nem fejeződött be a pireusziak számára.

"A megváltást végül El Kaabi hozta meg a 82. percben, delíriumot okozva a stadionban" – teszik hozzá.

A győztes gól szerzője így nyilatkozott: – Boldog vagyok, hogy nyertünk, de szerintem még több gólt érdemeltünk volna. Továbbra is azon fogunk dolgozni, hogy továbbjussunk a playoffból. Köszönjük a szurkolóknak, hogy segítettek nekünk, önbizalmat és erőt adtak, velük erősebbek vagyunk. Várjuk őket a következő mérkőzésre is, hogy együtt harcoljuk ki a továbbjutást.

A sportal.gr videós podcastjában az elemzők azt is kiemelték, hogy Mendilibar egy lépéssel Stankovic előtt járt, ezért is jöhetett össze a győzelem.

"Mendilibar, lélekáldozat és El Kaabi" – írja a sportday.gr, összefoglalva, hogy szerintük mi vezetett az Olympiakosz sikeréhez. Kiemelték, hogy a hazai csapat folyamatosan emelte a tempót és végül megtörte a Fradit, amely kemény dió volt.

"Ha van egy nagyszerű edző a kispadon, akkor ő tudja, hogyan kell ezeket a meccseket megnyerni, még akkor is, ha egy olyan kemény dió az ellenfél, mint amilyen a Ferencváros volt. Jose Luis Medilibar a kispadról tartott előadást, és hatékonyan avatkozott be a játék alakulásába" – folytatódik a portál cikke, amely kiemeli, hogy a Fradi egy nagyon ambiciózus, jól dolgozó és makacs ellenfél volt, de a piros-fehérek a kispadról érkező utasításokkal fokozatosan növelték teljesítményüket, és végül megérdemelt győzelmet arattak.

A portál egyik helyszíni tudósítója úgy összegzett, hogy "a láva megégette a magyarokat a szentélyben" – utalva arra, hogy az egész stadion pirosba borult, miután újra megtölthették a szurkolók a lelátókat és remek hangulatot teremtettek.

A sportime.gr El Kaabi mellett még a gólpasszt adó Rodnei játékát emelte ki, aki kreatívan játszott támadásban, de mellette a védekezést sem hanyagolta el. Ez a portál is méltatta Mendilibar vezetőedzőt, akinek a cseréivel jóval agresszívabbá és veszélyesebbé vált a görög csapat és bejött a kockáztatása, hogy Jovetic beállításával kétcsatáros játékra váltottak.

Egy másik cikkükben folytatták a tavaly Sevillával EL-nyert szakember dícséretét: "az első meccs Mendilibarral a kispadon olyat hozott a szurkolóknak, amit eddig ebben a szezonban még nem, reményt." De azért azt is hozzáteszik, hogy az első 60 percben az is látszódott, hogy bőven van még probléma a játékban.

"Szuper teljesítménnyel tett egy nagy lépést a legjobb 16 közé az Olympiakosz" – írja a gazzetta.gr, amely szerint az idei szezon legjobb meccsét játszotta az FTC ellen. A meccs legjobbjának a brazil jobbhátvédet, Rodineit választották, míg a Ferencvárosból Abu Fani és Marquinhos játékát emelték ki, a portál szerint ők voltak a vendégek legveszélyesebb játékosai, de Dibuszt is dicsérték a védései miatt.

"Mendilibar aurájának köszönhetően nagy lépés a továbbjutás felé" – ez olvasható a sport-fm.gr címében. Giorgos Tsanakas újságíró szerint Mendilibar olvasta a játékot és hatékony volt, az Olympiakosz pedig karaktert mutatott.

Bognár György leggólerősebb játékosa: „A Paks bajnoki címe sokkal nagyobb szenzáció lenne, mint a Honvédé volt” – interjú
Élete szezonját futja. Tudja, hogy ebben komoly szerepe van Bognár Györgynek is, aki egy különleges posztot talált neki. Mivel az első helyen állnak, a bronzérmet már csalódásként élné meg, ugyanakkor tudja, hogy az arany a csoda kategóriába tartozna. Újpestről egy komoly félreértés miatt távoznia kellett, de ma már nem bánja, hiszen Pakson teljesedett ki a pályafutása. Volt három nagyon komoly sérülése, melyek közül másnak egy is elég lett volna ahhoz, hogy kettétörjön a karrierje, ő azonban mindannyiszor teljes értékű játékosként tért vissza. Interjú Windecker Józseffel, a Paks középpályásával.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.