Fotó: twitter.com/realmadrid

Topligák: Benzema cseréje lett a Real Madrid hőse, az Atalanta újabb rangadót nyert idegenben - eredmények, videók

Zsinórban a nyolcadik tétmeccsét is megnyerte a Real Madrid, amelynél ugyan lesérült a La Liga góllövőlistáját vezető Karim Benzema, de a helyére beálló Luka Jovic is remekelt, góllal és gólpasszal járult hozzá a győzelemhez. A Serie A-ban az Atalanta a Juventus után a Napolit is megverte idegenben.
Nyikes Zoltán 2021. december 4., szombat 23:05
Szerző: Nyikes Zoltán 2021. december 4., szombat 23:05

A második félidő elején lőtt gólokkal 2-0-ra győzött a Real Madrid a Real Sociedad otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén. A fővárosi együttes a tabella élén nyolc pont előnyre tett szert a Sevillával szemben, amely egy mérkőzéssel kevesebbet játszott.

La Liga, 16. forduló:

Real Sociedad-Real Madrid 0-2 (Vinicíus Junior 47., Jovic 57.)

Így nyert a Real

Az Atalanta 3-2-re győzött Nápolyban szombaton este az olasz labdarúgó-bajnokság 16. fordulójában. A vendégek már a 7. percben vezetést szereztek, ám az első hely visszaszerzéséért harcoló Napoli még a szünet előtt egyenlített, sőt, a 47. percben sikerült fordítania is. Csakhogy az Atalanta nem tört meg, a 66. percben egyenlített, és a svájci Remo Freuler révén öt percre rá újból előnyhöz jutott.

A vendégek ezt követően jól védekeztek, és végül diadalmaskodtak. Így már hét forduló óta veretlenek, két pontra megközelítették a harmadik Napolit, és négyre a listavezető AC Milant.

Serie A, 16. forduló:

Napoli-Atalanta 2-3 (Zielinski 40., Mertens 47., ill. Malinovsky 7., Demiral 66., Freuler 71.)

A meccs összefoglalója

Topligák: Lewandowski-duplával húzta be a Bayern az őrült rangadót, meglepő vendéggyőzelem Madridban – eredmények, videók
Négy pontra növelte előnyét az élen a Bayern München a közvetlen üldöző elleni győzelemnek köszönhetően. Angliában Bernardo Silva jelentette a különbséget a Citynél, a La Ligában először kapott ki otthon az Atlético, míg az olaszoknál rangadót nyert az Inter.