Serie A: Mourinho cseréi döntöttek, megszenvedett a Roma a kiesőjelölt otthonában - videó

3-1-re győzött az AS Roma a Verona otthonában, így José Mourinho csapata a 4. helyre ugrott előre a tabellán.
Póczik Dávid 2022. október 31., hétfő 20:25
Szerző: Póczik Dávid 2022. október 31., hétfő 20:25

José Mourinho csapata, az AS Roma hétfőn a Hellas Verona otthonába látogatott az olasz bajnokság 12. fordulójában.

A találkozót a hazaiak kezdték jobban, azonban az összecsapás első igazán nagy lehetőségét a fővárosiak dolgozták ki, ekkor Tammy Abraham ordító ziccerben találta el a kapufát, pedig a kapu üresen tátongott. Ezt követően egy megpattanó lövés után - Dawidowicz találatával - megszerezte a vezetést a Verona. Néhány perccel később azonban a gólszerző negatív hősnek bizonyult, miután kiállították egy brutális belépő miatt. A félidő lefújása előtt Zaniolo még tudott egalizálni, így 1-1-s döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulást követően Mourinho sérülés miatt elveszítette a gólszerzőjét, ötöt is változtatott, azonban a hősiesen védekező Verona megnehezítette a rómaiak dolgát. Végül a kispadról beálló 18 éves középpályás, Cristian Volpato egy 18 méteres lövéssel előbb megszerezte a vezetést a Rómának, majd egy kontrát követően Stephan El Shaarawy eldöntötte a mérkőzést, így a hazaiak maradtak a 19. helyen, míg Mourinhóék a 4. helyre léptek előre.

Serie A, 12. forduló

Hellas Verona-AS Roma 1-3 (Dawidowicz 27., ill. Zaniolo 46., Volpato 88., El Shaarawy 92.)

Kiállítva: Dawidowicz 36.