Az AC Milan nyerte az olasz labdarúgó-bajnokságot, amelynek 38., utolsó fordulójában vasárnap 3-0-ra nyert a Sassuolo vendégeként. A Milan így 86 ponttal végzett, és két ponttal zárt a városi rivális, tavaly bajnok Internazionale előtt, amely eközben otthon 3-0-ra legyőzte a Sampdoriát.
Az AC Milan 2011 után ünnepelhet újra bajnoki címet, a kétezres években harmadszor - 2004-ben volt még első -, és a klub történetének 19. Serie A-diadalát aratta, amivel befogta az örökrangsorban második Intert.
A piros-feketék a bajnokság utolsó szakaszában remekül szerepeltek, sorozatban hat győzelemmel zárták a pontvadászatot és legutóbbi 11 mérkőzésükön mindössze két gólt kaptak. (MTI)
Serie A, 38. (utolsó) forduló:
Sassuolo - AC Milan 0-3 (Giroud 17., 33., Kessié 36.)
Internazionale - Sampdoria 3-0 (Perisic 47., Correa 56., 58.)
Átigazolások
Légiósok
Lisztest eladják?
A német Eintracht Frankfurt a kölcsönben az FTC-nél szereplő Lisztes Krisztián eladásából is bevételt remélhet a nyáron. (Frankfurter Allgemeine)
Videoton
Murka is marad
A Vidi alapembere, Murka Benedek is meghosszabbította szerződését a klubbal.
Bartosz Grzelak
Lengyel lehetőség
"Évek óta kapcsolatban állok lengyel klubokkal. Eddig nem lett belőle semmi. A gyökereim miatt az az álmom, hogy egyszer Lengyelországban dolgozzak" - mondta Bartosz Grzelak a TVP Sportsnak.