Nagy Ádám lecserélése után jött a dráma, mindenki a Juvénak játszott - olasz eredmények, videók

Újra kezdő volt a fiatal magyar, cseréje nagyot betlizett. A Juve nyert, a listavezető üldözői botlottak.
Dudás Gábor 2017. január 29., vasárnap 16:00
Szerző: Dudás Gábor 2017. január 29., vasárnap 16:00

Nagy Ádám kezdőként, a 73. percig volt a pályán a Bolognában, amely ezúttal a Cagliari otthonában lépett pályára, és zsinórban harmadik győzelmére és kapott gól nélküli meccsére hajtott Serie A-ban.

A meccs első fele nem azt sugallta, hogy megint örülhet Donadoni csapata, hiszen az első félidőt végigtámadta a Cagliari, rúgtak egy kapufát is, a Bologna pedig szinte csak védekezett végig, de azt nagyon szervezetten. Aztán a második játékrészben egy szép kontra után rúgtak egy gólt a vendégek, a holtversenyben házi gólkirály Destro volt eredményes.

A komoly mezőnymunkát végző, 6-os poszton játszó Nagy helyére Viviani állt be a 73. percben, de edzője alighanem megbánhatta a húzását, hiszen a 24 éves középpályás a 80. és a 88. percben is sárga lapot kapott, és kiállt. Sőt, a végén Krath azonnal piros lapot kapott egy lerántásért, a Cagliari pedig végül kihasználta kettős emberelőnyét, Borriello a 93. percben talált be a második kiállítást követő szabadrúgásból, 1-1 lett a vége.

{div class:widget-box}{module Lájkolj minket!}{/div}A Juventus közben növelte előnyét a táblázaton, miután 2-0-ra győzött a Sassuolo otthonában, miközben elsőszámú üldözője, a Roma viszont 1-0-s és 2-1-s előnyből kikapott a Sampdoria stadionjában 3-2-re.

A Milan Udinében szenvedett 2-1-s vereséget, a Fiorentina pedig 2-0-ra és 3-2-re is vezetett a Genoa ellen, de végül egy kései Simeone 11-es és egy piros lap eredményeként csak egy pontot szerzett otthon (3-3).

Este a Napoli már a 6. percben hátrányba került a kiesőjelölt Palermo ellen, de Mertens góljával a második félidő közepén egyenlített. Hiába azonban a nyomasztó hazai fölény (kapuralövések: 19-3, labdabirtoklás: 75-25) és Goldaniga hajrábeli piros lapja, a Balogh Norbertet a kispadon jegelő szicíliaiak egy pontot elvittek a Stadio San Paolóból.

SERIE A, 22. FORDULÓ

Sassuolo – Juventus 0-2 (Higuaín 9., Khedira 25.)

Sampdoria – AS Roma 3-2 (Praet 21., Schick 71., Muriel 73., ill Peres 6., Dzeko 66.)

Fiorentina – Genoa 3-3 (Ilicic 17., Chiesa 50., Kalinic 62., ill. Simeone 57., 86. – a második 11-esből, Taraabt 60.)

Udinese – AC Milan 2-1 (Thereau 31., De Paul 73. ill. Bonaventura 8.)

Cagliari – Bologna 1-1 (Borriello 93., ill. Destro 64.)

Crotone – Empoli 4-1 (Stoian 24., Falcinelli 57., 90., 92.– a második 11-esből, ill. Mchedlidze 39.)

Napoli – Palermo 1-1 (Mertens 66., ill. Nestorovski 6.)

Mobilról olvasod ezt a hírt? Ez érdekelni fog - kattints ide!