Légiósok: Drámai meccset játszott Nagy Ádám csapata a Serie A-ért - videó

Hosszabbítás után jutott az olasz élvonalba a Monza, miután a Serie B-playoff döntőjének vasárnapi visszavágóján 4-3-ra győzött a Pisa otthonában.
Dudás Gábor 2022. május 29., vasárnap 23:10
Szerző: Dudás Gábor 2022. május 29., vasárnap 23:10

Alig több mint 50 másodperc alatt ledolgozta az első meccsen összeszedett hátrányát a Pisa, sőt, a Nagy Ádámot kezdőként bevető házigazda a 9. percben már 2-0-ra vezetett. Ekkor úgy tűnt, lemaradhat a feljutásról az egykori miniszterelnök és Milan-vezér, Silvio Berlusconi kezében lévő vendégcsapat.

A Monza azonban megrázta magát, a 20. percben szépített, majd a második félidő hajrájára fordulva, a csereként beállt dán Gytkjaer góljával ki is egyenlített. Ezzel azonban még nem volt vége az izgalmaknak: előbb a hazaiak román válogatott csatára, Puscas lőtt egy kapufát, majd Mastinu a 90. percben megint vezetést szerzett egy jól eltalált távoli lövéssel a Pisának (amely az első meccsen is a ráadásban szépített), így jöhetett a hosszabbítás.

Amelyre a magyar középpályás már nem ment ki, hiszen edzője lecserélte, nélküle viszont kétszer is kapitulált a csapata, előbb Marrone talált be fejjel egy szöglet után, majd megint megvillant a dán Gytkjaer. A kispadon ülő monzai cserekapus, a játékvezetőt állítólag megsértő Lamanna 104. percben kapott piros lapja is színesítette közben a történteket.

Több gól viszont már nem esett, a Monza hosszabbítás után, kettős győzelemmel jutott a Serie A-ba.

Serie B-playoff, döntő, 2. mérkőzés:

Pisa - Monza 3-4 (Torregrossa 1., Hermannsson 9., Mastinu 90., ill. Machin 20., Gytkjaer 79., 101., Marrone 96.) - hosszabbítás után