Egy korszak véget ér: Visszavonul Franck Ribéry

Pénteken bejelentette visszavonulását a korábbi 9-szeres német bajnok, BL-győztes és vb-ezüstérmes francia klasszis, Franck Ribéry.
Dudás Gábor 2022. október 21., péntek 15:21
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 21., péntek 15:21

A 39 éves szélső a közösségi médiában közzétett videóban számolt be a döntéséről pénteken, hozzátéve, térdfájdalmai miatt az orvosok javasolták neki azt, hogy hagyjon fel a profi labdarúgással.

- A fájdalom az utóbbi időben csak fokozódott, az orvosok pedig hajthatatlanok, így tehát nincs más választásom, abba kell hagynom a játékot – fogalmazott Franck Ribéry, aki legutóbb az olasz élvonalban szereplő Salernitanában játszott, ahova tavaly nyáron, a Fiorentinától igazolt át ingyen.

Ribéry pályafutása legsikeresebb időszakát a Bayern Münchennél töltötte, ahol 2007-től 2019-ig futballozott. A bajor klub színeiben Bajnokok Ligáját, kilenc német bajnoki címet, hat Német Kupát, négy Német Szuperkupát, valamint Európai Szuperkupát és klubvilágbajnokságot is nyert.

A Bayernben 273 bajnoki mérkőzésen 86 gólt szerzett, számos egyéni elismerése közül kiemelkedik, hogy 2013-ban harmadik lett az Aranylabda-szavazáson. (MTI / csakfoci.hu)

Légiósok: Szoboszlait vinnék Madridba a megbukni látszó topigazolás helyére - sajtóhír
A 128 millióért igazolt támadó a PSG-be mehet, állítólag őt pótolnák Madridban a lipcsei Szoboszlai Dominikkal majd - akár már januárban.
Dárdai Pál
A 26 éves szélső, Fabian Reese a napokban a csapat nevében látogatást tett Dárdai otthonában, a célja pedig az volt, hogy meggyőzze a magyar trénert a júniusban lejáró szerződésének meghosszabbításáról.
Magyarokat igazol?
Csepregi György
Három magyar játékos (ebből egy játszik itthon) van a belga élvonalba feljutó Beerschot magyar sportigazgatójának, Csepregi Györgynek a listáján. (Sportrádió)
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.