A listát az angol Manchester City vezeti, az eddig 22 pályára lépett játékos közül 17-et igazoltak Anglián kívülről, amely adat 77,3 százaléknak felel meg. A másik véglet a spanyol Ahletic Bilbao, amely a 23 ”használt” futballista közül csak egy, a korábbi korosztályos francia válogatott középhátvéd, Aymeric Laporte személyében.
A Gulácsi Pétert is foglalkoztató RB Leipzig, a Chelsea, a Lazio, a Sevilla, a PSG és az Udinese csapatainál a játékosok több mint kétharmada igazolt oda külföldről. Megállapítható, hogy ez a számadat összesen 29 együttesnél éri el az eddig pályára lépett focisták felét. Az angol élvonal csapatai az élen állnak a listán az igazolások terén, csak a jelenleg a 8. helyen álló Burnley (9,1%), illetve a 12. helyezett Bournemouth (9,5%) kivétel.
Összességében az élcsapatok többet igazolnak külföldről, mint a gyengébben teljesítő együttesek. Ez azonban mégsem akkora „tragédia”: a Liverpool, a Juventus, a Real Madrid, a Napoli, a Manchester United, a Barcelona és a Tottenham csapatainál a külföldiek aránya nem éri el a keret számának felét.
Újpesten és a Fradinál pörgött az import
Ami az itthoni helyzetet illeti, az Újpest és a Ferencváros foglalkoztatta a legtöbb külföldről igazolt játékost az idény első felében. A lilák 10, a zöldek 9, a nyáron érkezett futballistát is pályára küldtek, és közülük sokan alapemberek is lettek a két fővárosi egyesületben. (Az Újpestnél 11 vonatkozó igazolás volt, de egyikük nem lépett pályára).
Százalékban mérve az adatokat, az Újpestnél 45,8, a Ferencvárosnál 34,6, míg a Mezőkövesdnél 20,6 százalékban igazoltak külföldről a vezetőedzők.
A csak magyar játékosokat foglalkoztató Pakson 0 külföldről igazolt játékos szerepelt ősszel, még hazai futballistát sem „importált” a tolnai gárda, de ezúttal a Videotonnál (mindössze Ezekiel Henty) sem nagyon érkeztek légiósok vagy visszatérő magyarok (télen ugye már ennek a duplájánál tartanak Fehérváron).