Videó: Huszti és egy másik magyar is lemaradt a Német Kupa döntőjéről - 11-esek döntöttek

Büntetőkkel dőlt el a Borussia Mönchengladbach és az Eintracht Frankfurt kupapárbaja kedd este.
Dudás Gábor 2017. április 25., kedd 21:36
Szerző: Dudás Gábor 2017. április 25., kedd 21:36

Már az első félidőben kialakult a rendes játékidő 1-1-s végeredménye, és miután a kétszer 15 perces hosszabbítás sem hozott döntést, jöhettek a 11-esek. És egy (fél)maratoni párbaj.

A büntetőket sokáig mindkét csapat tökéletes lőtte (a fiatal szlovákiai magyar, Bénes László is eredményes volt az ötödik párban). Aztán a hetedik körben a Frankfurt került közel a továbbjutáshoz, de akkor nem csak a vendégek, de a hazaiak kapusa is védeni tudott. A nyolcadik párharc aztán meghozta a frankfurti diadalt, Hrgota értékesítette a mindent eldöntő 11-est. A hazaiaknál Christensen és Sow, a látogatóknál Varela rontott.

A berlini, május 27-i döntőben a Bayern Münchennel vagy a Borussia Dortmunddal játszanak majd a frankok, a két sztárcsapat szerdán küzd meg a fináléért. Miután Huszti Szabolcs a télen eligazolt az Eintrachttól, így lemaradt a döntőről.

NÉMET KUPA, ELŐDÖNTŐ:

Borussia Mönchengladbach – Eintracht Frankfurt 1-1 (Hoffmann 47., ill. Tawatha 15.) – 11-esekkel: 6-7