"Félre ne értsen senki, nagyon örülök, de nálunk sosem az élvonalban jutás volt a legfontosabb cél. Igazán boldog akkor leszek, ha egy, a Székelyföld Labdarúgó Akadémián nevelkedett játékosunk bemutatkozik majd a magyar válogatottban” – nyilatkozta a múlt héten a Nemzeti Sportnak Szondy Zoltán.
"Ellentmondásos" szavai miatt aztán kérdőre vonták a román sajtóban az élvonalba jutott FK Csíkszereda elnökét, aki így válaszolt a felvetésre.
Igen, ez így van, ahogy mondtam. Miért kell ebből ekkora ügyet csinálni? Nem értem. Örülnék annak is, ha lenne egy játékosunk a román válogatottban. Van is egy az U21-es csapatban, aki ugyan már nem Csíkszeredában van, de ő is az akadémiánkon nevelkedett. És legyünk őszinték: az akadémiánkat 80%-ban a magyar kormány finanszírozza. És az akadémiát nem azért támogatják, mert engem szeretnek, hanem azért, hogy megfelelő játékosokat tudjunk kinevelni. És akkor a magyar válogatottba javasoljuk őket, mert a legtöbb fiúnknak kettős állampolgársága van. De természetesen a román válogatottaknak is teszünk javaslatot.
Egyébként jelenleg több játékosunk van a román U17-es válogatottban, mint a magyarban. A kérdés az volt, hogy mit érzek, hogy a Szuperligába jutással beteljesült-e a projekt, és én azt válaszoltam - és kitartok a válaszom mellett - hogy számomra a projekt igazi kiteljesedése az lenne, ha lenne olyan, az akadémiánkon nevelkedett játékos, aki a magyar válogatottban debütálna. Nem látom, hogy mi ezzel a probléma - mondta Szondy a román Digi Sportnak.
A székelyföldi klubvezető egyébként nem először húzta fel a románokat, korábban azért nehezteltek rá, illetve döbbentek meg, hogy a csíkszeredai klub miért csak magyar nyelven kommunikál a hivatalos honlapon és a sajtóközleményekben. Akkor elég frappáns választ adott Szondy.



