Magyar VAR-t kértek a legőrültebb bajnoki hajrára - az NB I vége ehhez képest szanatórium

Miközben egészen drámainak ígérkezik az utolsó bajnoki forduló Horvátországban, a helyi szövetség úgy döntött, hogy Magyarországról szerez meg plusz VAR-technikát, mivel a horvátoknak nincs elég felszerelésük. 
Csakfoci.hu 2025. május 22., csütörtök 14:35
Miközben egészen drámainak ígérkezik az utolsó bajnoki forduló Horvátországban, a helyi szövetség úgy döntött, hogy Magyarországról szerez meg plusz VAR-technikát, mivel a horvátoknak nincs elég felszerelésük. 
Szerző: Csakfoci.hu 2025. május 22., csütörtök 14:35

A Horvát Labdarúgó Szövetség (HNS) mind a négy, vasárnap 17 órakor kezdődő mérkőzésre biztosította a videóbírós rendszert, azaz a VAR-t. A horvátok birtokában jelenleg három szett VAR-berendezés van, a negyediket pedig Magyarországról kölcsönözték ki - erősítették meg a helyi Indexnek.

A horvát bajnokságban a hétvégén rendezik az utolsó bajnoki fordulót, amely hihetetlen izgalmakat ígér. Kezdve azzal, hogy három csapatnak is van még esélye a bajnoki címre, ráadásul a három érintett klub (Dinamo Zagreb, Rijeka, Hajduk Split) két pontot belül áll egymáshoz képest (62, 62, 60). A Rijeka jelenleg előnyben van és ha legyőzi a Slaven Belupót, akkor mindegy, hogy a Dinamo és a Hajduk meccsei hogyan végződnek.  Ha véletlenül a három csapat azonos pontszámmal (63) zár, akkor pedig a Hajduk lesz a bajnok, hiszen nekik van a legjobb egymás elleni mérlegük. Ilyen bajnoki fináléra 1996 óta nem volt példa a horvátoknál, amikor a Hajduk és a Varteks az utolsó fordulóban maradt alul a címvédő Croatia Zagrebbel szemben.

Az eredeti terv szerint az Eszék és az Istra, a Konferencia Liga-indulás miatt korántsem tétnélküli meccsét a VAR-felszereléshiány miatt pénteken játszották volna le, de a Hajduk tiltakozott az időpont ellen, miután a splitiek szerint egy ilyen menetrend nem szolgálná a verseny tisztaságát. A HNS ezért úgy döntött, hogy a négy kiemelt fontosságú mérkőzést (Dinamo - Varaždin, Rijeka - Slaven, Šibenik - Hajduk és Eszék - Istra) egy időben játsszák le - vasárnap, 17 órakor.

Ehhez viszont nem volt meg a HNS kellő VAR-kapacitása, így a felszerelést Magyarországról szerezték be és azt Eszéken használják majd.

Olvastad már?
Exkluzív: Kemény levelet kapott több NB I-es klub, ez még a Fradinak is nagyon fájhat - milliárdos bukás a tét
Azonnali nyilatkozatot várnak a kiemelt akadémiát működtető NB I-es kluboktól, hogy teljesítik-e az MLSZ új ösztönzőrendszerét. Ha nem, akkor hamar jöhet a szankció.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Kerkez Milos
David Ornstein szerint még egy csapat sem tett ajánlatot Kerkez Milosért, akinek a Liverpool a prioritás.
Kisvárda/Szeged
Révész magyarja átigazol
A Csakfoci információi szerint a Várdában 26 bajnoki meccsen négy gólt szerző Szőr Levente Szegeden folytatja karrierjét.
Sepsi
Döntések jövő héten
László Csaba jövőjéről a következő héten egyeztetnek, akárcsak a labdarúgókéról, akik közül Sigér Dávidot jó játékosnak és személyiségnek tartja Diószegi László klubelnök.
Tovább az összes átigazoláshoz