Fotó: RB Leipzig Twitter

Légiósok: Szoboszlai gólt lőtt a Bayernnek, nemcsak Lipcsében, de Dortmundban is aranyba foglalhatják a nevét - videó

A magyar válogatott támadó büntetőből biztosította be a lipcseiek győzelmét, akik hátrányból felállva nyertek Münchenben. Leipzigen kívül Dortmundban talán még jobban örülhetnek ennek, hiszen így a Borussia saját kezébe vette a sorsát a bajnoki cím szempontjából.
Budai László 2023. május 20., szombat 20:25
Szerző: Budai László 2023. május 20., szombat 20:25

Bár a Bayern München Gnabry góljával az első félidőben vezetést szerzett a Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkel felálló RB Leipzig ellen, a lipcseiek a második játékrészben Laimer révén - aki nyártól éppen a bajorok játékosa lesz - előbb egyenlítettek, majd Nkunku büntetőből lőtt góljával a vezetést is megszerezték. Sőt, a hajrában Szoboszlai is betalált, amikor higgadtan értékesített egy újabb 11-est, így a vége 3-1 lett.

A magyar válogatott támadó emellett is többször veszélyeztette a Bayern kapuját, Sommernek egy átlövésénél és egy szabadrúgásánál is védenie kellett. Szoboszlai mellett Orbán is végigjátszotta a bravúrgyőzelemmel véget ért találkozót.

A Leipzig sikerével már biztosan harmadikként végez a Bundesligában, míg a Bayern nagy bajba került az aranycsatában, mert bár még az élen áll, csak egy pont az előnye a vasárnap Augsburgban játszó Dortmunddal szemben. A német bajnokságból a mostanin kívül egy forduló van hátra.

Jegyzőkönyv

Bundesliga, 33. forduló

Bayern München-RB Leipzig 1-3 (Gnabry 25., ill. Laimer 65., Nkunku 76. - 11-esből, Szoboszlai 86. - 11-esből)

A mérkőzés összefoglalója (a hajrában a Szoboszlai-góllal)

Dárdai sem tudott csodát tenni: A 94. percben kapott góllal kiesett a Hertha a Bundesligából - eredmények, videók
Győzelem esetén még lett volna esélye a Herthának az utolsó fordulóban kiharcolni az osztályozót érő helyet, így azonban már eldőlt a berliniek sorsa. A Fradi korábbi játékosa, Aissa Laidouni újabb gólt szerzett az Unionban.