Fotó: twitter.com/HerthaBSC

Dárdai sem tudott csodát tenni: A 94. percben kapott góllal kiesett a Hertha a Bundesligából - eredmények, videók

Győzelem esetén még lett volna esélye a Herthának az utolsó fordulóban kiharcolni az osztályozót érő helyet, így azonban már eldőlt a berliniek sorsa. A Fradi korábbi játékosa, Aissa Laidouni újabb gólt szerzett az Unionban.
Nyikes Zoltán 2023. május 20., szombat 17:30
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. május 20., szombat 17:30

Biztossá vált, hogy Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC búcsúzik az első osztályú német labdarúgó-bajnokságból, melynek utolsó előtti fordulójában 1-1-es döntetlent játszott a vendég Bochummal.

A berlini együttes a 94. percig vezetett, de érkezett Keven Schlotterbeck, aki egy szöglet után fejelt a hazai kapuba. A Hertha története során hetedik alkalommal esett ki a Bundesligából.

A sérült Schäfer Andrást nélkülöző Union Berlin 4-2-re kikapott a Hoffenheim otthonában, így maradt a negyedik helyen, viszont ugyanannyi pontja van, mint az ötödik Freiburgnak, amely pénteken, a két gólpasszt kiosztó Sallai Roland vezérletével verte a Wolfsburgot. (MTI)

Bundesliga, 33. forduló

Hertha BSC-VfL Bochum 1-1 (Tousart 63., ill. Schlotterbeck 94.)

Schalke 04-Eintracht Frankfurt 2-2 (Terodde 1., Polter 85., ill. Kamada 21., Tuta 59.)
Werder Bremen-1. FC Köln 1-1 (Schmid 73., ill. Tigges 36.)
TSG Hoffenheim-Union Berlin 4-2 (Bebou 22., Kramaric 36. - 11-esből, 90., Dabbur 99., ill. Doekhi 45+4., Laidouni 95.)

SC Freiburg-VfL Wolfsburg 2-0 (0-0)

Légiósok: Szoboszlai gólt lőtt a Bayernnek, nemcsak Lipcsében, de Dortmundban is aranyba foglalhatják a nevét - videó
A magyar válogatott támadó büntetőből biztosította be a lipcseiek győzelmét, akik hátrányból felállva nyertek Münchenben. Leipzigen kívül Dortmundban talán még jobban örülhetnek ennek, hiszen így a Borussia saját kezébe vette a sorsát a bajnoki cím szempontjából.