Légiósok: Szoboszlai 72 percet játszott a Liverpool elképesztő kupameccsén az MU ellen - videó

A legnagyobb angol rangadón a Vörös Ördögök örülhettek a Vörösök ellen: a Manchester United hosszabbítás után nyert 4-3-ra a Liverpool ellen, a vasárnapi FA-kupa negyeddöntőn.
Csakfoci.hu 2024. március 17., vasárnap 19:33
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 17., vasárnap 19:33

A manchesteriek a 10. percben egy gyors támadás végén a skót Scott McTominay közelről lőtt góljával szereztek vezetést, a Ligakupa-győztes vendégek azonban a sok helyzetet és nagy iramot hozó első játékrész hajrájában fordítottak: előbb a világbajnok Alexis Mac Allister megpattanó lövése, majd Mohamed Salah közeli kísérlete talált utat a manchesteri kapuba.

A fordulás után - a nagy helyzetek ellenére - újabb gól a hajráig nem esett, az utolsó percekben azonban a brazil Antony egalizált, a rendes játékidő hosszabbításának utolsó másodperceiben pedig Marcus Rashford elődöntőbe juttathatta volna a hazaiakat, ziccerben azonban nem találta el a kaput.

A kétszer 15 perces ráadás első félidejének végén a 72. percben Szoboszlai Dominik helyére érkező Harvey Elliott révén szerezte meg újra a vezetést a Liverpool, de volt még egy fordulat a találkozóban: előbb Rashford javította korábbi hibáját és kiegyenlített, majd a ráadás hosszabbításában a csereként beállt Amad Diallo egy kontra végén elődöntőbe lőtte a manchesterieket.

A másik vasárnapi mérkőzésen a másodosztályban listavezető Leicester City hiába egyenlített ki kétgólos hátrányról a Chelsea otthonában, az utolsó negyedórában emberhátrányba került, amit a házigazda két hajrában szerzett góllal kihasznált.

Az elődöntők hivatalos játéknapja április 20-a, a döntőt pedig május 25-én rendezik a Wembley Stadionban.

A elődöntők sorsolását követően pedig eldőlt, hogy Coventry-Manchester United és Manchester City-Chelsea mérkőzést rendeznek a legjobb négy között, azaz akár a manchesteri derbi is összejöhet a fináléban.

(MTI / csakfoci.hu)

FA-kupa, negyeddöntők:

Manchester United - Liverpool 4-3 - hosszabbítás után (McTominay 10., Antony 87., Rashford 112., Diallo 121., ill. Mac Allister 44., Salah 47., Elliott 105.) - piros lap: Diallo (MU, 122.)

Chelsea - Leicester City 4-2 (Cucurella 13., C. Palmer 46., Chukwuemeka 92., Madueke 98., ill. Disasi 51. - öngól, Mavididi 62.)