Fotó: Kicker

Légiósok: Orbánnal és Szoboszlaival gázolt a Lipcse a Bundesligában - videó

Az RB Leipzig kiütéses, 6-1-es győzelmet aratott a sereghajtó Schalke 04 otthonában a német labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának keddi játéknapján, ezzel már 15 tétmérkőzés óta veretlen.
Csakfoci.hu 2023. január 24., kedd 21:10
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 24., kedd 21:10

A Willi Orbánnal és Szoboszlai Dominikkal a kezdőben felálló, a sérült Gulácsi Pétert nélkülöző együttes az első félidőben négy gólt szerezve gyorsan eldöntötte az összecsapást.

Szoboszlait a 71. percben cserélték le, míg Orbán végig játszotta a találkozót, amely a Leipzig történetének – holtversenyben – legnagyobb különbségű idegenbeli sikerét hozta a Bundesligában.

Érdekesség, hogy a Leipzig fennállása során 26. alkalommal találkozott újonc csapattal a bajnokságban, és ezeken továbbra is őrzi veretlenségét, 23 győzelem és 3 döntetlen a mérlege. (MTI)

Bundesliga, 17. forduló:

Schalke 04 - RB Leipzig 1-6 (Kozuki 56., ill. A. Silva 7., 44., Henrichs 15., Werner 47., Olmo 83., Poulsen 89.)

Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.