Fotó: twitter.com/RBLeipzig_EN

Légiósok: Gulácsi és Orbán végig a pályán volt, az utolsó fél órában földbe döngölte Bundesliga-ellenfelét a Leipzig - videó

A Leipzig 5-1-re győzött Kölnben a Bundesliga-forduló pénteki nyitómeccsén.
Csakfoci.hu 2024. március 15., péntek 22:23
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 15., péntek 22:23

A magyar válogatott két kulcsjátékosa, Gulácsi Péter és Willi Orbán is az RB Leipzig kezdőcsapatában kapott helyet a Köln elleni német első osztályú bajnokin, a pontvadászat 26. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

Az első játékrészben 15 perc után máris előnybe került a Lipcse, ekkor Xavi Simons volt eredményes, azonban a vendégek vezetése mindössze három percig tartott, ekkor ugyanis Sargis Adamyan egalizált.

A második 45 percet 1-1-ről folytatták a csapatok, aztán Lois Openda duplája révén négy perc leforgása alatt kétgólosra nőtt a Leipzig előnye. A folytatásban újabb két RB-gól született: Amadou Haidara a 70., míg Yussuf Poulsen a 82. minutumban volt eredményes, az 1-5-ös eredményt pedig meg is őrizték a vendégek a lefújásig. Orbánék a három pontnak köszönhetően a negyedik helyre léptek előre a tabellán, míg a Köln a 16. pozícióban maradt.

Bundesliga, 26. forduló

Köln-RB Leipzig 1-5 (Adamyan 18., ill. Simons 15., Openda 63., 67., Haidara 70., Poulsen 82.)

Dárdai még nem dolgozta fel teljesen, hogy legkisebb fia nyáron elhagyja a Herthát: "Edzőként ez fájdalmas" - az egész család győzködte a maradásról
Dárdai Pál még mindig nem dolgozta fel teljesen, hogy legkisebb fia - Bence - nyáron a Wolfsburgba igazol. A fiatal Hertha-játékost az egész család próbálta meggyőzni arról, hogy maradjon Berlinben.