Fotó: inter.it

Légiósok: 120 percen keresztül pályán volt az Inter elleni kupameccsen a fiatal magyar hátvéd - videó

A Parma 20 éves magyar légiósa, Balogh Botond végig a pályán volt az Inter elleni Coppa Italia mérkőzésen.
Póczik Dávid 2023. január 11., szerda 9:01
Szerző: Póczik Dávid 2023. január 11., szerda 9:01

Az Olasz Kupa keddi játéknapjának nyolcaddöntőjében a másodosztályú Parma az élvonalbeli Inter otthonába látogatott.

Juric bombájával a vendégek szerezték meg a vezetést, akik a kezdőbe nevezték a 20 éves magyar védőt, Balogh Botondot is. A parmaiak a hajráig őrizték is az egygólos előnyüket, ám ekkor Lautaro Martinez egalizált, így hosszabbításra mentette a találkozót, ahol Francesco Acerbi fejjel szerzett gólt, így továbbjuttatta a milánóiakat.

A Parma kapuját egyébként a 45 éves olasz kapuslegenda, Gianluigi Buffon őrizte. Balogh 120 percen keresztül a pályán volt csapatában, érdekesség, hogy a fiatal védő éppen az Inter ellen debütált a Serie A-ban, még 2020 októberében. Az Inter az Atalanta–Spezia párharc továbbjutójával találkozik a negyeddöntőben.

Olasz Kupa, nyolcaddöntő

Internazionale–Parma 2–1 (L. Martínez 88., Acerbi 110., ill. Juric 38.) – hosszabbítás után