La Liga: Már az Atlético BL-helye is veszélybe kerülhet az újabb nyeretlen bajnoki után - videó

A negyedik helyezett Atlético Madrid döntetlent játszott a 13. Almeria vendégeként a spanyol labdarúgó-bajnokság 17. fordulójának vasárnapi játéknapján.
Csakfoci.hu 2023. január 15., vasárnap 18:23
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 15., vasárnap 18:23

Az Atlético a 18. percben, az argentin világbajnok Ángel Correa góljával vezetést szerzett, de az Almería még az első félidőben egyenlített a 21 éves mali csatár, El Bilal Touré találatával.

A madridiak megnyomták a második félidőt, megvoltak a helyzeteik is a győzelemhez, de nem bírtak a remek védéseket bemutató vendégkapussal, Fernando Martínezzel. A hajrában ráadásul emberhátrányba is kerültek a vendégek, a csereként beállt Sergio Reguilón rövid idő alatt két sárga lapot is kapott. Végül maradt az 1-1, az utolsó hat bajnokijából mindössze egyet megnyerő Matracosok a negyedik helyen állnak a La Ligában, de pontszámban a Villarreal és a Betis is holtversenyben áll velük.

Az Espanyol délután 2-1-re győzött a Getafe otthonában. A vendégek már a mérkőzés hatodik percében megszerezték a vezetést, ám egy perccel később egyenlített a házigazda. A második félidőben Javi Puado volt eredményes, amire a Getafe már nem tudott válaszolni, így megszakadt az Espanyol hét mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata a bajnokságban. (csakfoci.hu / MTI)

LA LIGA, 17. FORDULÓ:

Almería – Atlético Madrid 1-1 (E. B. Touré 37., ill. Correa 18.) - piros lap: S. Reguilón (Atlético, 89.)

Getafe – Espanyol 1-2 (Ünal 7., ill. Joselu 6., Puado 62.)

Gulácsi Péter
Rouven Schröder sportigazgató elárulta, hogy a nyáron a Leipzig biztosan megválik az egyik kapusától.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.