Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Kiütés: A Rapid kíméletlenül játszott és nagyon simán átlépett a Debrecenen az EKL-ben

A Rapid Wien az első félidőben két, a másodikban három gólt szerzett, és 5-0-val intézte el a Lokit Debrecenben.
Budai László 2023. augusztus 17., csütörtök 22:51
Szerző: Budai László 2023. augusztus 17., csütörtök 22:51

A Debrecen a Bécsben elért 0-0-s döntetlen után fogadta a Rapid Wient az Európa Konferencia Liga-selejtezők harmadik körének visszavágóján.

Támadóbban és sokkal jobban kezdte a találkozót a Rapid, és ez sajnos hamar megmutatkozott az eredményben is. A 15. percben Dzsudzsák passzolta vissza röviden Dreskovic felé a labdát, amelyre Seidl csapott le, ziccerbe is került, és nyolc méterről, balról a hosszúba gurított (0-1). A Loki ezután bátrabbá vált, a mezőnyben sorra harcolta ki a szabálytalanságokat, amikből négy sárgát is beszedett az ellenfél.

Nagyobb lehetőségből kettőt alakított ki a Loki ezekben a percekben: előbb Dzsudzsák jobb oldali beadása után Oliveira elé csorgott a labda, de ő 12 méterről nem talált kaput. Majd Dzsudzsák középre ívelt szabadrúgása után Babunski talált a kapuba, igaz, lesről.

A Rapid pedig még a szünet előtt meglőtte a másodikat. Egy remek kiugratást Burgstaller ért még el az alapvonal előtt, nagyon becsapta Kusnyírt, majd a kapu közvetlen elé lőtte be erőből a labdát, amely Romanchukról vágódott Megyeri kapujába - öngól (0-2).

A DVSC támadólag kezdte a második játékrészt, pár perccel a szünet után Domingues veszélyes helyen, 17 méterre a kaputól harcolt ki egy szabadrúgást, ezt Dzsudzsák lőtte a sorfalba. Hiába nyomott azonban kicsit a Loki, újabb gólt a Rapid szerzett: Grull futott el egy előre emelt indítással, eltolta Megyeri mellett a labdát, majd az ötös bal csücskétől az üres kapuba lőtt.

A 61. percben szépíthetett volna a Debrecen, de a frissen beállt Kyziridis élesen középre lőtt labdáját senkinek nem sikerült a kapuba kotornia, majd Romanchuk bombázott nagy helyzetben, 11 méterről fölé.

A különbség a 72. percben nőtt tovább, amikor Oswald átlövése ugyan kijött a kapufáról, ám a labda onnan Megyeri hátára pattant, a gólvonal előtt csordogáló labdára pedig a 34 éves Burgstaller csapott le a leggyorsabban, és közelről a hálóba lőtt (0-4). A végén még Bajic is értékesítette a ziccerét, így abszolút kiütés, 5-0-s debreceni vereség lett a vége.

A visszavágó tehát fájóan simán alakult, a Rapid kíméletlenül kihasználta a Debrecen hibáit és 5-0-val jutott tovább, a playoff-körben a Fiorentinával találkozik majd.

Európa Konferencia Liga-selejtező, 3. kör, visszavágó

DVSC-Rapid Wien 0-5 (Seidl 15., Romanchuk 43. - öngól, Grull 52., Burgstaller 72., Bajic 90.) - továbbjutott a Rapid 5-0-val

DVSC: Megyeri - Kusnyír (Baranyai, 74.), Dreskovic, Romanchuk, Manrique - Lagator, Loncar - Szécsi (Domingues, 46.), Dzsudzsák (Mance, 86.), Oliveira (Kyziridis, 61.) - Babunski (Bárány, 74.)

Rapid Wien: Hedl - Schick, Querfeld (Hofmann, 75.), Cvetkovic (Sollbauer, 82.), Auer (Moormann, 75.) - Sattlberger, Oswald, Kerschbaum - Seidl, Burgstaller (Mayulu, 79.), Grüll (Bajic, 79.)

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.