Fotó: honvedfc.hu

Kispestről igazolt magyar játékost a Juventus

Tizenhat éves tehetséget szerzett meg az olasz sztárcsapat.
Nyikes Zoltán 2025. február 4., kedd 15:25
Fotó: honvedfc.hu
Tizenhat éves tehetséget szerzett meg az olasz sztárcsapat.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. február 4., kedd 15:25

Olaszországban hétfő éjszaka zárult a piac, az átigazolási időszak utolsó óráiban pedig még sikerült nyélbe ütnie egy átigazolást a Juventus U16-os együttesének, szerződtették ugyanis a Honvédtól Jakab Mátyást - írja a juventusnews24.com.

A portál azt írja, az U16-os magyar válogatott kapus az elmúlt hetekben próbajátékon vett részt a torinóiaknál, ez idő alatt pedig meggyőző teljesítményt nyújtott - a hálóőr már a Transfermarkton is a Juventus utánpótlásához van feltüntetve.

Az MLSZ adatbankja szerint Jakab a SZEOL SC utánpótlásában volt először igazolt labdarúgó, majd 2019-ben került a Szeged-Csanád Grosics Akadémiához, ahonnan 2021 nyarán szerződtette a Honvéd akadémiája. Jakab 2023 novemberében kapott meghívót az U15-ös válogatottba, majd tavaly novemberben a Svájc elleni felkészülési mérkőzésen az U16-os nemzeti csapatban is bemutatkozhatott.

Mint ismert, a Juventus utánpótlásában az elmúlt években is szerepelt már magyar kapus, Senkó Zsombor 2019-ben Szombathelyről igazolt a Zebrákhoz, ahol az U16-tól a harmadosztályú tartalékcsapatig jutott, két alkalommal pedig a Serie A-ban a meccskeretben is helyet kapott - jelenleg pedig a szlovén Lendvánál szerepel a ZTE kölcsönjátékosaként.

Vásárolj jegyet a Honvéd következő bajnoki meccsére, a Budafok ellen. Jegyvásárlás itt!

Hatalmas a pörgés a magyar piacon - csak kattints ide és böngészd a híreket egy nap többször is. 

Olvastad már?
Légiósok: A magyar válogatott fiatalja fél év után távozik csapatától - az új klubját is bejelentették
Vancsa Zalán elhagyja a belga Gentet, de nem a Lommelbe tér vissza, hanem Hollandiában folytatja. 
Elolvasom
Átigazolások
DVTK
Radenkovic marad az edző
Kovács Zoltán elmondta, hogy a stabilitást mindig előnyben részesíti, ezért a vereség ellenére sem gondolkodik Vladimir Radenkovic leváltásában.
Liverpool
Szoboszlait marasztalják
A Liverpool kész magasabb fizetést is adni Szoboszlai Dominiknak, akivel szeretnének minél előbb új szerződést kötni.
Ferencváros
Naby Keita
Bár korábban úgy tűnt, az FTC alighanem hosszú távon is számol Naby Keitával, két németországi cikk szerint már nem olyan biztos, hogy marad az NB I-ben.
Tovább az összes átigazoláshoz