Fotó: MTI

Kiakadt az AIK edzője a "karriergyilkos" győri belépő miatt: "Le is bénulhatott volna" - fotó

Mikkjal Thomassen vezetőedzőnek nem tetszett Miljan Krpic belépője.
Nyikes Zoltán 2025. augusztus 8., péntek 8:37
Fotó: MTI
Mikkjal Thomassen vezetőedzőnek nem tetszett Miljan Krpic belépője.
Szerző: Nyikes Zoltán 2025. augusztus 8., péntek 8:37

A 2-1-es svéd sikerrel zárult AIK Stockholm-ETO FC Győr Konferencia Liga-selejtező 76. percében az NB I-es csapat védője, Miljan Krpic kőkemény becsúszással rúgta el a labdát Mads Thychosen elöl, a játékvezető nem is fújt szabálytalanságot, a lefújást követően azonban a hazaiak vezetőedzője, Mikkjal Thomassen nem hagyta szó nélkül az esetet.

– Ha abban a pillanatban a földön lett volna a játékosom lába, le is bénulhatott volna. Szerencsére a lába a levegőben volt. Nem tetszik nekem ez, ez nagy veszélybe sodorja az ellenfelet. Nem éri meg, a játékosok egészségének elsőbbséget kell élveznie. Amikor egy nyújtott láb érkezik, és te leteszed a lábad, az veszélyes sérülést okozhat. Karriergyilkos is lehet. Az ilyenért büntetni kellene, de nem fogom kritizálni a bírót, ám ez nekem túl sok volt – idézi az Ekspressen az AIK vezetőedzőjét.

Mads Thychosen maga is úgy vélte, hogy a szerelés talán egy kicsit túl kemény volt.

– Eltalálta a labdát, de egy kicsit a határon túllépett. Ez egy kemény szerelés. Ha nem találja el a labdát, akkor a lábamat találja el, és akkor most nem állnék itt. De eltalálta a labdát – reagált a játékos az Aftonbladet szerint.

A Fotbollskanalen portálon azonban ettől már visszafogottabban idézték a játékos nyilatkozatát.

– Nyugi, rendben volt, ez egy jó szerelés volt tőle. Ha nem találja el a labdát, nem tudom, hogy a lábam épségben marad-e, de a játékvezető dolga eldönteni, hogy szabadrúgást ért-e. Talán egy kicsit átlépte a határt, de a labdát találta el – tette hozzá a dán jobbhátvéd.

A jelenet ide kattintva tekinthető meg 31:24-től.


Az a bizonyos becsúszás.
Olvastad már?
Bognár: "Még a gólkülönbség sem túlzó"; Borbély: "Az első fél óránk nem volt nemzetközi szintű" - KL-értékelések
A paksi vezetőedző szerint hazai pályán nyerniük kell, még ha kiesnek, akkor is.
Elolvasom

 

Neked ajánljuk
Átigazolások
Ferencváros
Lisztes Krisztián
Az Eintracht Frankfurt sportigazgatója is beszélt Lisztes Krisztián hazatéréséről, ez várhat a jövőben a fiatal támadóra.
Újpest
Távozik a magyar középpályás
Az Újpest a hivatalos applikációjában jelentette be, hogy a klub és Ognjen Radosevic útjai elváltak egymástól. A felek a játékos szerződést közös megegyezéssel felbontották.
Ferencváros
Lisztes hazatért
Hivatalos honlapján jelentette be a Ferencváros, hogy kölcsönvette az Eintracht Frankfurttól Lisztes Krisztiánt.
Tovább az összes átigazoláshoz