Fotó: fradi.hu

Jansen a Fradi-Malmö előtt: "Saldanha és Varga akkor játszanak együtt, amikor..." - a vezetőedző jól ismeri a skandináv filozófiát

A Fradi-Malmö EL-meccs előtt Pascal Jansen vezetőedző mellett Stefan Gartenmann válaszolt az újságírók kérdéseire.
Csakfoci.hu 2024. november 27., szerda 16:58
Fotó: fradi.hu
A Fradi-Malmö EL-meccs előtt Pascal Jansen vezetőedző mellett Stefan Gartenmann válaszolt az újságírók kérdéseire.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. november 27., szerda 16:58
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A Ferencváros a Dinamo Kijev idegenbeli, 4-0-s győzelem után a továbbjutást érő 14. helyről várja a svéd Malmö elleni csütörtöki UEFA Európa Liga-főtáblás mérkőzést. A találkozó előtt holland szakvezető, Pascal Jansen, valamint dán védő, Stefan Gartenmann válaszolt az újságírók kérdéseire.

- Saldanha és Varga akkor játszanak együtt, amikor úgy gondolom, hogy ez a helyes. Az NB I-ben teljesen más rendszerben játszó csapatok ellen kell pályára lépnünk, mint a nemzetközi porondon. Ahogy azt már többször is elmondtam, Matheus nem volt 100%-os állapotban, amikor megérkezett. Azóta minden nap, éjjel és nappal is azon dolgozik, hogy minél jobb formában legyen, ezzel kihívás elé állítja Vargát, és persze saját magát is - emelte ki Jansen, akit ezután a nemzetközi mérkőzések új lebonyolításáról kérdeztek.

- Az Európai Labdarúgó Szövetségnek mindig vannak újabb és újabb ötletei, aminek többnyire az az eredménye, hogy a csapatoknak több meccset kell játszania, ami alapvetően jó dolog. Azonban nem szabad elfelejteni, hogy vannak válogatott játékosaink, akiknek ez a többletterhelés, ezek a plusz meccsek sokat számítanak. Egy olyan klubnak, mint a Ferencváros, nagyon jó dolog, hogy többet mutathatja meg magát nemzetközi meccseken, ugye jelenleg ez plusz két találkozót jelent ebben a sorozatban. Fontos a játékosoknak is, hogy minél nagyobb nemzetközi rutint szerezzenek.

A Malmö egy nagyon erős ellenfél, magabiztosan nyerték meg a bajnokságot. Azonban nem kezdtek jól az EL-ben, és biztos vagyok benne, hogy szeretnének ezen javítani csütörtökön, nekünk pedig az lesz a dolgunk, hogy ezt ne tegyük lehetővé. Hollandiából van tapasztalatom a skandináv filozófiáról, majdnem ugyanaz, mint amit én is szeretnék látni a pályán: agresszív, dinamikus támadó futballt játszanak. Nagy kihívás lesz ez a találkozó!

- zárta gondolatait.

- Nehéz megmondani, mi a különbség a nemzetközi porondon és a bajnokságban mutatott teljesítmény között. Ha tudnánk az okát, már mindannyian felülemelkedtünk volna ezen - kezdte Stefan Gartenmann. - A csapatból sokan képesek vagyunk kiemelkedő teljesítményre, a bajnokságban sajnos ez nem mindig jött ki. Ebben a vasárnap-csütörtök-vasárnap periódusban nem mindig sikerült jó teljesítményt nyújtani. A döntő pillanatokra jobban koncentráltunk az UEFA Európa Ligában, mint az NB I-ben, pedig a bajnokságan is visszaütnek ezek a pillanatok, ahogy azt már meg is tapasztalhattuk. Szeretnénk egyenletes teljesítményt nyújtani mindkét porondon.

A játékost arról is kérdezték, miben hasonlít, illetve miben különbözik az FTC a korábbi csapataihoz képest.

- A Fradi egy nagyon hasonló csapat, mint a korábbi klubom, a Midtjylland volt, hiszen hasonló a keret felépítése, de az infrastruktúrát és a történelmet nézve mindenképp extrább. Nagy lépés a karrieremben, hogy itt játszhatok. Ami pedig a csütörtöki mérkőzést illeti: kiegyenlített meccs lesz. Tudok egy keveset a svéd és skandináv csapatok játékáról. A Malmönek hasonló a helyzete a bajnokságban, mint nekünk itthon, mindig ők az esélyesek. Nagyon remélem, hogy ezt a sikeres szériát tudjuk tartani csütörtökön is, amit az Európa Ligában mutattunk az utóbbi meccseken. Nyernünk kell, hiszen minden gól, minden pont sokat számít az új lebonyolításban. Csak a győzelemmel lennék elégedett - mondta Gartenmann.

Az FTC-Malmö UEL-mérkőzést november 28-án, csütörtökön 21.00-tól rendezik.

Olvastad már?
Rossi legújabb felfedezettje iránt az Újpest és egy másik NB I-es csapat is érdeklődhet - a külföldi kérők közbeszólhatnak
Nikitscher Tamás iránt az Újpest is érdeklődhet a téli átigazolási időszakban, a játékos jövője azonban függhet a Kecskemét téli helyezésétől és elsősorban a külföldi érdeklődőktől is.
Elolvasom
Átigazolások
Ferencváros
Joseph és a holland szál
Lenny Joseph neve is szerepel a holland Feyenoord és a belga Gent kiszemeltjei között - állítja Sacha Tavolieri átigazolási szakértő.
Svédországi folytatás jöhet
Vancsa Zalán
Az IK Sirius hivatalos oldalán jelentette be Vancsa Zalán szerződtetését.
Ennyi volt?
Arijan Ademi
Arijan Ademi jövője kérdésessé vált, és állítólag a visszavonulás lehetősége is felmerült nála.
Tovább az összes átigazoláshoz