Gyász: Elhunyt az argentinok elleni vb-finálét eldöntő kiváló német játékos

A német válogatottal két vb-n és egy Eb-n is érmet szerzett, klubcsapataival német és olasz bajnok lett, UEFA Kupát nyert.
Budai László 2024. február 20., kedd 9:40
Szerző: Budai László 2024. február 20., kedd 9:40

Hatvanhárom éves korában kedden elhunyt Andreas Brehme, világbajnok német futballista. A 86-szoros válogatott játékos sajtóhírek szerint hétfő este szívrohamot kapott, és bár kórházba szállították, az életét már nem sikerült megmenteni.

Brehme volt az, aki eldöntötte az 1990-es olaszországi világbajnokság döntőjét: higgadtan értékesített egy büntetőt a Diego Maradonával felálló argentinok ellen 1-0-ra megnyert mérkőzésen. Az egykori remek labdarúgó vb-aranya mellett vb- és Eb-ezüstöt is szerzett a németekkel.

A kiváló balhátvéd a Kaiserslauternben kezdte karrierjét, majd a Bayern Münchent, az Internazionalét és a Zaragozát is erősítette. Klubcsapataival német bajnoki címeket, Német Kupát, UEFA Kupát, olasz bajnoki aranyat is ünnepelhetett, de játszott döntőt a BEK-ben is. Az 1990-es Aranylabda-szavazáson harmadikként végzett.