Története során először nyerte meg a német Bundesliga küzdelmeit a Bayer Leverkusen, Xabi Alonso még mindig veretlen csapata a Werder Bremen 5-0-s vasárnapi legyőzésével biztosította be bajnoki elsőségét.
A Bayer Leverkusen a klub története során először lett német bajnok. A 29. fordulóban a Werder Bremen ellen aratott fölényes, 5-0-s győzelem biztosította be a történelmi elsőséget, ehhez a német foci egyik legújabb csillaga, Florian Wirtz klasszikus mesterhármassal járult hozzá 22 perc alatt.
A gyógyszergyáriak Európa-szerte elismert és keresett vezetőedzője, Xabi Alonso első nagy trófeáját szerezte meg edzőként.
A Bayern München zsinórban 11 bajnoki cím után maradt le a "Salátástálról".
Olvastad már?

Bundesliga: Sallaiék győzelemmel maradtak versenyben Európáért - videó
Sallai Roland és Szalai Attila csapata, a Freiburg 1-0-ra nyert a sereghajtó Darmstadt otthonában a német labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának vasárnapi játéknapján.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások

Tiszakécske
Kölcsönjátékos az NB I-ből
A 19 éves Vukk Zsombor a Nyíregyházától érkezett kölcsönbe Tiszakécskére. A fiatal csatár Kozármislenyben már be is mutatkozott az NB II-ben.

ETO FC
Magyar és román játékos is jöhet
Honlapunk úgy értesült, hogy az ukrán élvonalbeli Kolos román jobbhátvédje, Stefan Vladoiu nagy eséllyel Borbély Balázs együtteséhez igazolhat, Csinger Márk pedig a DAC-tól térhet vissza.

Ferencváros
Pászka hamarosan távozik
Az M4 Sport információi szerint hétvégén aláír a Csíkszeredához a Ferencvárostól távozó Pászka Lóránd.