Felkészülés: A Fradi-védő sem tudta megállítani, győztes gólt lőtt Zivzivadze a válogatottban - videó

Öt NB I-es játékos is a meccskeretben volt a BoszniaHercegovina-Grúzia felkészülési mérkőzésen, végül az utóbbi hetekben remek formában játszó Zivzivadze lőtte a győztes gólt. A románoknál Rus 88 percet kapott.
Nyikes Zoltán 2022. március 25., péntek 22:47
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. március 25., péntek 22:47

Péntek este is több válogatott felkészülési mérkőzést játszottak Európa-szerte.

Bosznia-Hercegovina Zenicában fogadta Grúziát, mindkét együttes keretében pedig több NB I-es játékos is helyet kapott. A hazaiak kezdőcsapatában kapott helyet a Ferencváros védője, Adnan Kovacevic, míg a kispadra nevezték a szintén a magyar címvédőnél játszó Eldar Civicet, míg a vendégek kezdőjében ott volt az Újpesten kölcsönben szereplő Vidi-támadó, Budu Zivzivadze, valamint a fradista Lasha Dvali, a kispadon pedig az újpesti Giorgi Beridze várt bevetésre - egészen a 75. minutumig.

A találkozó egyetlen gólját pedig Zivzivadze szerezte, aki Kovacevic és egy másik bosnyák védő mellett kibújva lőtt 8 méterről a hálóba a kapus lábai között.

Zivzivadze gólja

Románia kezdőjében kapott bizalmat a MOL Fehérvár FC hátvédje, Adrián Rus, aki 88 percet játszott a Görögország elleni 1-0-s vereség alkalmával.

Válogatott felkészülési mérkőzések

Románia–Görögország 0-1 (Buhalakisz 39.)
Bosznia-Hercegovina–Grúzia 0-1 (Zivzivadze 49.)
Luxemburg–Észak-Írország 1-3 (Martins 58., ill. Magennis 16., S. Davis 83., Whyte 85.)
Franciaország–Elefántcsontpart 2-1 (Giroud 22., Tchouameni 93., ill. N. Pepe 19.)

Újabb NB I-es klub igazolt Ukrajnából - Zincsenkóval is játszott egy csapatban a támadó
A korábbi utánpótlás-válogatott támadó a Desznától érkezik a kiesés ellen küzdő gyirmótiakhoz.
Siófok
Vukmir távozott, megvan az utódja
Dragan Vukmir távozott a Siófok vezetőedzői posztjáról, utódja a legutóbb Ajkán dolgozó Jeney Gyula lett.
Figyelmeztetés a légiósoknak
Az NB I-es klub egy jogi szakértőn keresztül adott ki hivatalos közleményt a légiósok helyzetével kapcsolatban.