Fotó: 24tv.ua

Újabb NB I-es klub igazolt Ukrajnából - Zincsenkóval is játszott egy csapatban a támadó

A korábbi utánpótlás-válogatott támadó a Desznától érkezik a kiesés ellen küzdő gyirmótiakhoz.
Nyikes Zoltán 2022. március 25., péntek 19:34
Fotó: 24tv.ua
A korábbi utánpótlás-válogatott támadó a Desznától érkezik a kiesés ellen küzdő gyirmótiakhoz.
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. március 25., péntek 19:34
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Mint ismert, az orosz-ukrán háború miatt kialakult rendkívüli helyzetre való tekintettel a FIFA engedélyezte az ukrán bajnokságban játszó labdarúgók szerződtetését, amit korábban már a Puskás Akadémia is kihasznált, de a Fradival is szóba hoztak már egy szélsőt.

Ezúttal a Gyirmót FC Győr jelentette be, hogy

három hónapos szerződést kötött Denys Bezborodkóval,

aki az ukrán elsőosztályú bajnokság hetedik helyén álló Deszna Csernihiv csapatától érkezett.

A középcsatár pályafutása során az ukrán U19-es és az U21-es válogatottban is többször pályára lépett - ekkor csapattársa volt többek között a jelenleg a Manchester Cityben játszó Olekszandr Zincsenko is. A 27 éves játékos az ukrán elsőosztályban a Zorja, az Olekszandria és a Deszna együtteseiben közel 100 bajnoki mérkőzésen játszott, a mostani szezon őszén 18 bajnoki mérkőzésen hét gólt szerzett és két gólpasszt adott.

Átigazolások
Haladás
Hosszabbítás
Simon Ádámmal hosszabbított a Haladás. A klub vezetőedzője további 3 évre írt alá a zöld-fehéreknél.
Ex-Fradi
Blazic hazaigazolt
Miha Blazic a szlovén élvonalbeli NK Maribor játékosa lett.
Szeged
Jobbvédőt igazoltak
Dragan Cubra Szegeden folytatja pályafutását. A szerb és magyar állampolgársággal is rendelkező jobboldali szélsővédő korábban a Ferencváros NB III-as csapatában 63 alkalommal lépett pályára.
Tovább az összes átigazoláshoz