Fájó Hertha-vereség: Dárdaiék fontos meccsen maradtak pont nélkül - videó

A Hertha 3-1-re kikapott a Wehen Wiesbadentől a német másodosztály 19. fordulójának szombati játéknapján.
Póczik Dávid 2024. január 27., szombat 15:10
Szerző: Póczik Dávid 2024. január 27., szombat 15:10

A német másodosztály 19. fordulójában a Hertha BSC az SV Wehen Wiesbaden otthonába látogatott, a berlinieknél a kezdőben kapott helyet Dárdai Márton, míg Dárdai Palkót a kispadon nevezte keretbe Dárdai Pál vezetőedző.

A találkozó első félidejében a hazaiak kerültek előnybe, miután Kovacevic talált be, majd a folytatásban már kétgólosra nőtt a BSC hátránya, egy kontra végén ismét Kovacevic talált a Hertha hálójába. Dárdai Palkó az 57. percben érkezett a játéktérre, így már a pályáról nézhette, ahogy Kenny látványos gólja visszahozta a berlini reményeket.

A 72. percben aztán ismét kihagyott a Hertha védelembe, Goppel került szembe a kapussal, és nem is hibázott, így újra kettővel vezetetett a Wiesbaden, amit meg is őrzött a hazai alakulat a lefújásig. A Hertha így a kilencedik helyen maradt, és nem tudott zárkózni a tabella első feléhez, míg a Wehen a 10. helyre ugrott előre.

Bundesliga 2, 19. forduló

SV Wehen Wiesbaden-Hertha BSC 3-1 (Kovacevic 24., 53., Goppel 72. ill. Kenny 59.)