Fotó: twitter.com/WestHam

PL-csapat verte ki az EL-specialistát, Holenderéket simán kiütötték az EKL-ben – eredmények, videók

Hosszabbítás után búcsúzott a sorozattól a 4-szeres EL- és 2-szeres UEFA-Kupa-győztes Sevilla, a Konferencia Ligában idegenben is kikaptak Holender Filipék.
Nyikes Zoltán 2022. március 17., csütörtök 23:44
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. március 17., csütörtök 23:44

A hat végső diadalával rekorder Sevilla nem jutott a legjobb nyolc közé a labdarúgó Európa-ligában, mivel a nyolcaddöntő csütörtöki visszavágóján hosszabbításban 2-0-s vereséget szenvedett a West Ham vendégeként.

Ugyancsak túlóra döntötte el az Eintracht Frankfurt és az ősszel a Ferencváros csoportjából továbbjutó Real Betis párharcát: a hosszabbítás ráadásában vitte dűlőre a továbbjutás kérdését a német együttes. A negyed- és elődöntő sorsolását pénteken rendezik. (MTI)

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágók:

Olympique Lyon-FC Porto 1-1 (Dembele 13., ill. Pepe 27.)
Továbbjutott: Lyon - összesítésben 2-1-gyel

West Ham United-Sevilla 2-0 (Soucek 39., Jarmolenko 112.) - hosszabbítás után
Továbbjutott: West Ham - összesítésben 2-1-gyel

Így jutott tovább a WHU

Eintracht Frankfurt-Real Betis 1-1 (Hinteregger 121., ill. B. Iglesias 90.) - hosszabbítás után
Továbbjutott: Frankfurt - összesítésben 2-1-gyel

Hinteregger gólja a 121. percben

RB Leipzig-Szpartak Moszkva
Továbbjutott: RB Leipzig - játék nélkül

A Holender Filipet foglalkoztató Partizan Beograd hazai veresége után idegenben is kikapott 3-1-re a Feyenoordtól a labdarúgó Konferencia Liga nyolcaddöntőjének csütörtöki visszavágóján, így búcsúzott a sorozattól. A magyar válogatott játékos a 78. percben csereként lépett pályára.

Az AS Roma a rendes játékidő hosszabbításában szerzett góllal jutott a nyolc közé: Tammy Abraham a 91. percben egyenlített a Vitesse ellen. A PAOK kettős sikerrel lépett tovább a Genttel szemben, s bár a Slavia Praha kikapott a LASK Linz vendégeként, de továbbjutását nem fenyegette veszély. A negyed- és elődöntő sorsolását pénteken rendezik. (MTI)

Konferencia Liga, nyolcaddöntő, visszavágók:

Gent-PAOK 1-2 (Depoitre 40., ill. Crespo 20., Mihaj 77.)
Továbbjutott: PAOK - összesítésben 3-1-gyel

AS Roma-Vitesse 1-1 (Abraham 91., ill. Wittek 62.)
Továbbjutott: AS Roma - összesítésben 2-1-gyel

Tammy Abraham egyenlített

LASK Linz-Slavia Praha 4-3 (Wiesinger 36., 76., Gruber 88., Schmidt 89., ill. Olayinka 24., Bah 37., Sor 62.) Kiállítva: Ousou 42., Plavsic 85. - Slavia
Továbbjutott: Slavia Praha - összesítésben

Feyenoord-Partizan Beograd 3-1 (Dessers 45., Nelson 59., Linssen 90., ill. R. Gomes 61.)
Továbbjutott: Feyenoord - összesítésben 8-3-mal

"Pedri Potter", avagy varázsolt a Barcelona sztárja az EL-ben, Szalai Ádám csapata kiesett az EKL-ből - eredmények, videók
Tizenkilenc éves játékosa vezérletével jutott tovább az Európa Ligában a Barcelona, az Európa Konferencia Ligában 8-4-es összesítéssel ütötte ki a PSV a koppenhágaiakat.