Bírói hibát emlegetnek Szoboszlai kiharcolt 11-esénél: "Hozzá sem értek" - videó

A spanyolok szerint nem kellett volna a török Cüneyt Cakirnak büntetőt ítélnie az RB Leipzig és a Real Sociedad Európa Liga-meccsének (2-2) 81. percében, amikor a játékvezető szerint Joseba Zaldua szabálytalankodott Szoboszlai Dominikkel.
Dudás Gábor 2022. február 18., péntek 9:10
Szerző: Dudás Gábor 2022. február 18., péntek 9:10

Mint arról beszámoltunk, Szoboszlai Dominik a nyolcvanadik percben lépett pályára a csütörtöki találkozón (2-2) és egy perccel a becserélését követően a földre került a tizenhatoson belül, amiért a játékvezető büntetőt ítélt, a hazaiak pedig ezzel egyenlítettek.

A 2-2-s végeredményt beállító Forsberg-11-est megelőző jelenet Spanyolországban kiverte kissé a biztosítékot, többek között a Marca is arról ír, hogy Cüneyt Cakirnak nem kellett volna 11-est ítélnie Szoboszlai esését követően. Pavel Fernández, a Radio Marca szakértője így értékelte a bírói döntést:

Zaldua nem ér hozzá Szoboszlaihoz, Cakir pedig hibázott, amikor büntetőt ítélt. Kár, hogy a VAR nem korrigálta a török döntését

- fogalmazott.

A baszkföldi El Diario Vasco szerint is hibás, de legalábbis vitatható ítélet született a lipcsei mérkőzés hajrájában.

"A vitás döntés megszületett. A Lipcse és a Real Sociedad mérkőzése rendben zajlott, egészen addig, amíg a török játékvezető, Cüneyt Cakir a 81. percben büntetőt nem adott a németeknek, így Forsberg végül kialakította a 2-2-s végeredményt. Szoboszlai elesett, a bíró pedig úgy látta, hogy Zaldua hozzáért a büntetőterületen belül. Szabálytalanság nem igazán látszott és a VAR sem lépett közbe. Vajon tényleg ütközött a védővel a német csapat játékosa?" - teszi fel a kérdést a lap.