Fotó: twitter.com/VillarrealCF

Elképesztő fordulatok a La Ligában: 11 perc alatt fordított kétgólos hátrányból a Barcelona, mégsem szerzett pontot - eredmények, videók

Öt gólt kapott otthon a Barcelona a Villarrealtól, így vereséget szenvedett Xavi Hernández csapata. Olaszországban csak ikszre futotta a 16. perctől emberhátrányban játszó Juventusnak.
Nyikes Zoltán 2024. január 27., szombat 21:08
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. január 27., szombat 21:08

A címvédő FC Barcelona saját közönsége előtt fordulatos összecsapáson 5-3-ra alulmaradt a Villarreallal szemben a spanyol labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában. A vendég együttes egy óra elteltével még 2-0-ra vezetett, ám a házigazda katalán gárda 12 perc leforgása alatt fordított (3-2). A végére azonban még maradt csavar a mérkőzésben: a vendégek a 84. percben egyenlítettek, a több mint 11 perces ráadás során pedig három perc alatt újabb két találattal megszerezték a három pontot. A gránátvörös-kékek hátránya vereségükkel tíz pont az éllovas Real Madrid mögött.

A Real Madrid 2-1-re győzött a Las Palmas otthonában szombaton, ezzel a tabella élére állt. A királyi gárda a második félidőben hátrányba került, ám előbb egyenlített, majd a 24. születésnapját éppen szombaton ünneplő Aurélien Tchouaméni találatával a három pontot is begyűjtötte. Ezzel a tabella élére ugrott a fővárosi klub, megelőzve a vasárnap kora délután Vigóban vendégszereplő Gironát.

La Liga, 22. forduló

FC Barcelona-Villarreal 3-5 (Gündogan 60., Pedri 68., Bailly 71. - öngól, ill. Moreno 41., Akhomach 54., Guedes 84., Sörloth 99., Morales 101.)

Las Palmas-Real Madrid 1-2 (J. Munoz 53., ill. Vinícius Junior 65., Tchouaméni 84.)

Real Sociedad-Rayo Vallecano 0-0

A Juventus hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott az Empolival az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában, szombaton. A 18. perctől emberhátrányban futballozó Zebrák előnye két pont a tabella élén az elmúlt idényben Bajnokok Ligája-döntős Internazionalével szemben, amely két találkozóval kevesebbet játszott és vasárnap este Firenzében lép pályára. Az Empoli utolsó előtti a Serie A-ban.

Serie A, 22. forduló

Atalanta-Udinese 2-0 (Miranchuk 33., Scamacca 45+1.)
Juventus-Empoli 1-1 (Vlahovic 50., ill. Baldanzi 70.) Kiállítva: Milik 16. - Juventus