Fotó: twitter.com/scfreiburg

EL: Edzője áradozik Sallai parádés teljesítményéről - az UEFA-nál a hét legjobbja is lehet a magyar támadó

Christian Streich kiemelte, Sallai Roland már hetek óta jó formában van, feltűnően dinamikus.
Nyikes Zoltán 2024. február 23., péntek 9:23
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. február 23., péntek 9:23

Elsősorban Sallai Rolandot és csapata küzdőszellemét dicsérte Christian Streich, a Freiburg labdarúgócsapatának vezetőedzője, miután a német együttes kétgólos hátrányból 3-2-re nyert és továbbjutott az Európa Liga nyolcaddöntőjébe a Lens ellen. Az első meccsen született 0-0 után csütörtökön a franciák még a szünet előtt, a 45+2. percben már 2-0-ra vezettek, a magyar támadó a 67. percben szépített, majd a 90+2.-ben egyenlített. A győztes találatot Michael Gregoritsch szerezte a 99. percben.

– Rendkívül jó meccset játszott – nyilatkozta Sallairól Streich. Hozzátette, a 26 éves játékost két gólja kiemelte a mezőnyből, már hetek óta jó formában van, feltűnően dinamikus. – Nagyon fegyelmezett, változtatott egy-két olyan dolgon, amik korábban nem tettek jót a teljesítményének – hangsúlyozta Streich.

A tréner kiemelte azt is, hogy minden játékos hozzáállása rendkívül profi volt, beleértve a cseréket is, és a Freiburg megérdemelten jutott tovább - írja az MTI.

Sallai teljesítményét több portál is szinte tökéletesre értékelte: a Sofascore-nál 9.4, a Whoscorednál 9.7 volt a magyar játékos osztályzata, amivel a mezőny legjobbja lett. Az uefa.com is kiemelte a magyar válogatott játékost, akire voksolni is lehet a hét legjobbjai szavazáson. Sallai Roland mellett Mile Svilar (AS Roma), Benjamin Bourigeaud (Rennes) és Indrit Tuci (Sparta Praha) még a jelölt - szavazni ide kattintva lehet.

Dibusz: "180 perc alatt nem sikerült tiszta gólhelyzetet kialakítani", Zachariassen: "Óriási csalódás, ahogyan kikaptunk" – így értékeltek a Fradi-játékosok
Dibusz Dénes, Henry Wingo és Kristoffer Zachariassen is értékelte az Olympiakosz elleni, vereséggel végződő EKL-playoff visszavágóját.

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.