Fotó: MTI

EL: A Sevilla nem tud hibázni a döntőben - a Roma 11-esekkel bukott el Budapesten

A Puskás Arénában megrendezett Európa Liga-döntőben Dybala góljával a Roma szerzett vezetést az első félidőben, a második játékrész elején Mancini öngóljával egyenlített a Sevilla. Több találat nem esett a rendes játékidőben, így jöhetett a hosszabbítás, majd a 11-esek.
Privacsek András 2023. május 31., szerda 22:59
Fotó: MTI
Szerző: Privacsek András 2023. május 31., szerda 22:59

A lelátón túlsúlyban voltak a Roma-szurkolók, mindezt látni és hallani is lehetett. A csapatok bemutatásánál az is kiderült, ki az olaszok kedvence, amikor a hangosbemondó Paulo Dybalához és José Mourinhóhoz ért, a stadion valósággal felrobbant a hangorkántól.

A mérkőzés elképesztő hangulatban kezdődött. Az első nagy helyzet az Rómáé volt: Celik adott középre, Spinazzola 13 méterről lőtt, de Bounou nagyot védett. Ezt követően ugyan a próbálkozott a Sevilla, de hátul Smallingék remekül zártak.

A 31. percben Alex Telles úgy szabadított fel a tizenhatoson belül, hogy fejbe rúgta a mélyre hajoló Abrahamot, a VAR ugyan vizsgálta az esetet, de nem járt büntető.

A 35. percben Rakiticet szerelték a félpályánál, a spanyolok reklamáltak, Mancini inkább indított, Dybala kapott remek labdát a védőtől és 15 méterről kilőtte a bal sarkot (0-1).

A szünet előtt nem sokkal egy balról beívelt szögletet követően Fernando fejelt közelről fölé.

A sok reklamálás és szabálytalanság miatt a játékvezető hét percet hosszabbított, melynek végén Rakitic 23 méterről a bal kapufát találta telibe.

A második félidő elejét nagyon megnyomta a Sevilla. Előbb Telles még fölé lőtt 10 méterről, de jött az 55. perc és az egyenlítés: Jesus Navas adott középre, az En-Nesyri elől menteni igyekvő Manciniről pedig a saját kapujába vágódott a labda (1-1).

A 67. percben egy kavarodás után Abraham tette kapura  a labdát, de Bounou védett, a kipattanót Ibanez nagyon rosszul találta el.

Az elmúlt hetekben sérüléssel bajlódó Dybala 68 percig bírta, Wijnaldum váltotta.

A 75. percben Ibanez szerelte Ocampost a tizenhatoson belül, a játékvezető meglepetésre 11-est ítélt, de a VAR kihívta és miután megnézte az esetet, visszavonta a büntetőt.

Nem sokkal később a másik kapu előtt Fernando kapott bele egy beadásba, de nincs érte 11-es. A 84. percben Pellegrini löbbölt Belotti elé egy szabadrúgást, aki 10 méterről csak centiket tévedett.

A rendes játékidőben nem esett több gól, jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás, de az sem hozott döntést, pedig a sok sérülés és szabálytalanság miatt 132 percig tartott, melynek a végén Smalling a lécet találta el közelről. Jöhettek a 11-esek.

Ocampos és Cristante is belőtte, ahogy Lamela is, Mancini lövését azonban védte a kapus. Rakitic higgadt volt, Ibanez kevésbé. A negyedik körben Montiel lövését védte Rui Patricio, de újra kellett rúgatni, mivel elmozdult a gólvonalról, másodszor már nem hibázott a spanyolok játékosa és ezzel Európa-Liga-győztes a Sevilla.

A Sevilla az ötödik EL-döntőjét is megnyerte,  de ha beleszámoljuk a torna elődjét, az UEFA Kupát is, akkor ez már a hetedik siker volt, Mourinho pedig először veszített nemzetközi kupadöntőt.

Európa Liga-döntő:

Sevilla - AS Roma 1-1 (Mancini - öngól 55., ill. Dybala 35.) - 11-esekkel 4-1

Sevilla: Bounou - Jesus Navas (Montiel 95.), Bade, Gudelj (Marcao 127.), Alex Telles (Rekik 95.) - Fernando (Jordán 128.), Rakitic - Ocampos, Oliver Torres (Suso 46.), Bryan Gil (Lamela 46.) - En-Nesyri

AS Roma: Rui Patricio - Mancini, Smalling, Ibanez - Cristante, Matic - Celik (Zalewski 91.), Pellegrini (El Shaarawy 106.), Spinazzola (Llorente 106.) - Dybala (Wijnaldum 68.), Abraham (Belotti 75.)

Távozik az EL-győztes játékos
A spanyol Jairo Sampeiro azt sem zárja ki, hogy Magyarországon folytatja pályafutását.