Egy éve még Eb-elődöntős volt, most mégis lemondott

Chris Coleman pénteken lemondott a walesi labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról.
Mokány Lajos 2017. november 18., szombat 12:04
Chris Coleman pénteken lemondott a walesi labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról.
Szerző: Mokány Lajos 2017. november 18., szombat 12:04
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Az országos sportági szövetség (FAW) honlapján megjelent közlemény emlékeztet rá, hogy az edző 2012 januárjában rendkívül nehéz helyzetben vette át a nemzeti csapatot, amellyel előbb kijutott a tavaly nyári, franciaországi Európa-bajnokságra, majd ott az elődöntőig menetelt.

"Nagyon csalódottak vagyunk, hogy Chris kapitányi időszaka véget ért. A szövetség, és egész Wales örökké hálás lesz neki az elmúlt hat évben végzett munkájáért" - mondta Jonathan Ford, a FAW vezérigazgatója.

Hozzátette, Chris Coleman a média reflektorfényét kerülve rendszeresen átutazta az országot, hogy beszéljen a játékosokkal és a szurkolókkal. A szövetség első embere azt is elárulta, hogy a 47 éves edző a jövőben minden bizonnyal ismét egy klubcsapatot fog irányítani.

A walesi válogatott a tavalyi sikerei ellenére nem jutott ki a jövő nyári, oroszországi világbajnokságra. Coleman egyébként a jelenleg az angol másodosztályban, a Championshipben szereplő Sunderland edzője lesz, amely egyébként az utolsó helyen áll.

Átigazolások
NB I
Hazai átigazolási hírek
NB I-es átigazolási körkép: így állnak a magyar élvonal klubjai a nyári érkezők, a távozók és a jelöltek terén.
DVSC
2 kapus érkezett
A DVSC szerződtette Tuska Bálintot és Póser Dánielt.
Ex-Loki
Youga csapatot keres
Amos Youga a francia UNFP FC táborában készül. A korábbi DVSC-középpályás egyike az olyan szerződés nélküli profinak, akik edzőmeccseken bizonyíthatnak a megfigyelőknek, hogy klubot találjanak.
Tovább az összes átigazoláshoz