Fotó: dac1904.sk

Döntetlen a DAC-Slovan csúcsrangadón: A pozsonyiak csak tíz ember ellen tudtak gólt szerezni - videó

1-1-es döntetlennel végződött a több mint egy félidőn át emberhátrányban játszó DAC és a vendég Slovan Bratislava dunaszerdahelyi rangadója a Fortuna Ligában, azaz a szlovák élvonalbeli bajnokságban vasárnap este.
Dudás Gábor 2023. február 12., vasárnap 20:30
Szerző: Dudás Gábor 2023. február 12., vasárnap 20:30

A mérkőzés előtt Marco Rossi, a magyar válogatott szövetségi kapitánya végezte el a kezdőrúgást.

(Fotó: dac1904.sk)

A DAC már a 7. percben előnyvbe került Blackman lövésével, és mintegy 10 ezer szurkoló támogatása mellett közel egy órán át vezetett is nagy riválisa ellen (1-0). Az első fordulópont a 40. percben következett be, ekkor a görög védő, Riszvanisz utolsó emberként csak szabálytalankodva tudta megállítani a meglóduló Abubakarit, így mehetett zuhanyozni. A dunaszerdahelyiek szakvezetője, Adrian Guľa Kalmár Zsoltot áldozta be, hogy megerősíthesse megfogyatkozó létszámú védelmét.

Az emberfórban és egyre nagyobb fölényben futballozó Slovan a 68. percben egyenlített, ekkor Kucka jól érkezett egy beadásra (1-1). A több véleményes és jobbára a DAC-ot sújtó játékvezetői döntéseket is hozó rangadón a pozsonyiak még egy gólig ugyan eljutottak, de Abubakari találatát les miatt annulálta a bíró. Az 1-1-es döntetlennel a Slovan megtartotta hárompontos előnyét a tabella élén csallóközi riválisa előtt.

FORTUNA LIGA, 19. FORDULÓ:

DAC – Slovan Bratislava 1-1 (Blackman 7., ill. Kucka 68.)

Piros lap: Riszvanisz (DAC, 40.)

DAC: Petráš – Pinto, Riszvanisz, Brunetti, Andzouana–Dimun, Káčer – Blackman (Szánthó, 81.), Kalmár (Kružliak, 41.), Gavric (Ramadan, 81.) – Krstovic (Niarkhosz, 27.)

REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.