Fotó: fradi.hu

Dibusz az EL-sorsolásról: "Bármelyik mérkőzésen lehet pontot, pontokat szerezni, van keresnivalónk" - Lisztes is szóba került

Pascal Jansen a korábbi csapatával, az AZ Alkmaarral való találkozásról azt mondta, ez egy olyan dolog, amelynek meg kellett történnie, nem lehetett másképp.
Nyikes Zoltán 2024. augusztus 30., péntek 15:23
Fotó: fradi.hu
Pascal Jansen a korábbi csapatával, az AZ Alkmaarral való találkozásról azt mondta, ez egy olyan dolog, amelynek meg kellett történnie, nem lehetett másképp.
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. augusztus 30., péntek 15:23
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Mint ismert, a Ferencváros a második kalapból várta az augusztus 30-i, pénteki EL-főtáblás sorsolást, amelyen végül az angol Tottenhamet, a német Frankfurtot, a holland AZ Alkmaart, a görög PAOK-ot, a francia Nice-t, az ukrán Dinamo Kijevet, a svéd Malmöt, valamint a belga Anderlechtet kapta ellenfélül.

A sorsolás után Pascal Jansen vezetőedző, valamint Dibusz Dénes csapatkapitány értékelt a FradiMédiának.

– Természetesen hatalmas boldogság, hogy a mi nevünk is ott szerepelt az UEFA Európa Liga sorsoláson, megszenvedtünk érte – kezdte Pascal Jansen. – Van néhány érdekes csapat, egy ki is emelkedik közülük, tudjuk, kire gondolok, az AZ Alkmaarra. Ez egy olyan dolog, amelynek meg kellett történnie, nem lehetett másképp. Boldog vagyok, hogy ezt a találkozót hazai pályán, a saját szurkolóink támogatása mellett játszhatjuk le. Jó, hogy mi is részesei lehetünk ennek az új lebonyolítási rendszernek. Nagyon várjuk már ezt a kihívást – mondta vezetőedzőnk.

Pascal Jansen után az FTC magyar válogatott kapusa, Dibusz Dénes is kifejtette gondolatait, és kiemelte, bárki ellen képesek lehetnek pontot, vagy akár pontokat szerezni.

- A repülőről leszállva néztük a sorsolást, hogy kit sorsolnak a mi nevünk mellé. Lesz pikantériája egy-egy meccsnek, hiszen pont a Frankfurt vette meg Kriszt (Lisztes Krisztiánt – a szerk.). A Tottenham is egy valódi sztárcsapat, hatalmas dolog, hogy ezt a csapatot fogadhatjuk a Groupama Arénában. Bármelyik mérkőzésen lehet pontot, pontokat szerezni, ideértve természetesen az első kalapból kikerült csapatokat, mint a Frankfurt és a Tottenham. Minden kalapból kaphattunk volna sokkal-sokkal nehezebb ellenfeleket, persze, tudjuk jól, hogy ezen a szinten nincs egyszerű meccs. Nincsenek irreális elvárásaink, de hiszünk abban, hogy van keresnivalónk az összes találkozón. A vezetőedző oldaláról nézve is lesz különleges meccs, hiszen korábbi csapatát, az Alkmaart fogadjuk majd. Érdekes lett megint ennek a sorsolásnak az eredménye – mondta az FTC csapatkapitánya, Dibusz Dénes.

A Csakfoci legfrissebb szavazásán az alábbi kérdést tettük fel olvasóink számára: Az EL-sorsolást látva szerinted mire lehet képes a Fradi a ligaszakaszban? Kattints és szavazz itt!

Olvastad már?
EL-playoff: "A Borac-kapus elképesztő hülyesége, civilizálatlan Fradi-szurkolók, dráma és katasztrófa Banja Lukában" – bosnyák lapszemle
Így látták a bosnyák és szerb lapok, valamint internetes portálok a csütörtöki Borac-FTC (0-0, 11-esekkel 2-3) EL-selejtezőn történteket. Lapszemle.
Elolvasom
Átigazolások
Újpest
Tijanit megküldték
Muhamed Tijani Újpestre igazolását követően egy cseh portál nem éppen hízelgő portrét közölt róla, amelyben „renitens” játékosként és "félresikerült" igazolásaként jellemezték.
Maradna klubjánál
Gera Dániel
"Jelenleg úgy érzem, tartozom a szurkolóknak, ezért nem szeretném elhagyni a Persepolist" - mondta Gera Dániel (Bővebben itt!).
Szögre akasztja a stoplist
Kovács Dávid
A Budafok rutinos támadója, Kovács Dávid 35 évesen bejelentette visszavonulását.
Tovább az összes átigazoláshoz