Fotó: twitter.com/HerthaBSC_EN

Dárdai-gól Berlinben: Az idáig gólképtelen Hertha ötöt vágott, és fölényesen nyert - videók

Dárdai Palkó betalált, megszerezte szezonbeli első győzelmét a Hertha.
Póczik Dávid 2023. augusztus 26., szombat 14:54
Szerző: Póczik Dávid 2023. augusztus 26., szombat 14:54

Ifjabb Dárdai Pál és Dárdai Márton is ott volt a forduló előtt sereghajtó Hertha BSC kezdőjében, amely szombat délután a Greuther Fürth ellen szezonbeli első győzelmére hajtott a német másodosztály 4. fordulójában. Dárdai Pál vezetőedző irányítása alatt a BSC az első három bajnokiját elveszítette, így az együttesnek pontot, pontokat kellett gyűjtenie a Fürth ellen.

Az első félidő 23. percében az egykori debreceni és diósgyőri támadó, Haris Tabakovic góljával szerezték meg a vezetést a berliniek, igaz, a gólban nagy szerepe volt a Fürth hálóőrének is. A 31. percben Winkler is beköszönt, így 45 perc játék után már kettővel vezettek a német fővárosiak.

A fordulást követően szinte azonnal megszületett a harmadik Hertha-gól: Dárdai Palkó ugrott ki, majd a 16-oson belülről, ballal passzolt a jobb alsóba. Később gólszerző Dárdai azt már a kispadról nézte, ahogyan a 66. percben a csereként beállt Prevljak, majd a 77. percben Tabakovic másodszor is bevette a Fürth kapuját. A 79. percben a legifjabb Dárdai - Bence - is pályára lépett, de az eredmény ezután már nem változott, az első három fordulóban gólszerzéssel küzdő Hertha 5-0-ra kiütötte a Fürth csapatát.

Német másodosztály, 4. forduló

Hertha BSC-Greuther Fürth 5-0 (Tabakovic 23., 77., Winkler 31., Dárdai P. 46., Prevljak 66.)