Fotó: siol.net

Cristiano Ronaldo 60 millió euróért kap újabb csapattársat, a Bundesligából jöhet Neymar utódja a PSG-hez - külföldi körkép

A legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Budai László 2023. augusztus 19., szombat 22:14
Szerző: Budai László 2023. augusztus 19., szombat 22:14

BAJNOKOK LIGÁJA

BL: A Dinamo Zagreb 2-0-ra vezetett, de a házigazda AEK Athén a rendes játékidő ráadásában egyenlített, így 4-3-as összesítéssel továbbjutott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójából. Múlt hétfőn, egy nappal a párharc kedd estére kiírt athéni első mérkőzése előtt a két csapat huligánjainak összecsapásán egy görög szurkolót halálra késeltek, ezért elhalasztották a találkozót. Az e heti keddi, zágrábi meccsen 2-1-es AEK-siker született, a párharc szombati lezárásán pedig az első félidő ráadásában és a második játékrész derekán is eredményes volt a Zagreb. Ezzel már úgy tűnt, továbbjut, de a rendes játékidő hosszabbításának második percében szépített, majd kihagyott büntető után a ráadás 10. percében a horvát válogatottal világbajnoki ezüst- és bronzérmes Domagoj Vida egyenlített, ezzel búcsúztatta a horvát csapatot. A csoportkörbe jutásért sorra kerülő utolsó körben az Antwerpen vár a görög gárdára. (MTI)

ANGLIA

Premier League: Szoboszlai két Liverpool-gólban is vastagon benne volt - eredmények, videók

A címvédő és friss európai Szuperkupa-győztes Manchester City 1-0-ra legyőzte vendégét, a Newcastle-t a labdarúgó Premier League második fordulójának szombati játéknapján. A három pontot érő találatot a világbajnok argentin Julian Álvarez szerezte a 31. percben. A városi rivális United 2-0-ra kikapott Londonban a Tottenham vendégeként.

Premier League, 2. forduló:

Tottenham Hotspur-Manchester United 2-0 (Sarr 49., Li. Martinez 83. - öngól)

Manchester City-Newcastle 1-0 (J. Álvarez 31.)

Bournemouth: Kerkez Milos csapata hamarosan bejelenti Tyler Adams leigazolását, a Leeds 24 éves középpályásával öt évre írnak alá. (Fabrizio Romano)

West Ham: Az Ajax elutasította a Kalapácsosok első ajánlatát Mohammed Kudusért. Az angol klub azonban nem adja fel, és várhatóan jövő héten újabb ajánlatot készül tenni a ghánai támadó középpályásért. (Sky Sports)

Fulham: Marco Silva vezetőedző megerősítette, hogy távozik a 81-szeres szerb válogatott támadó, Aleksandar Mitrovic, miután a klub elfogadta a szaúdi al-Hilal 46 millió fontos ajánlatát. (Sky Sports)

SPANYOLORSZÁG

La Liga, 2. forduló

Real Sociedad-Celta Vigo 1-1 (Barrenetxea 22., ill. Mingueza 94.)
Almería-Real Madrid 1-3 (Arribas 3., ill. Bellingham 19., 60., Vinícius Junior 73.)

Barcelona: Minél előbb le akarják zárni Joao Cancelo klubváltását, ezért a hétvégén ismét tárgyalnak a Manchester City képviselőivel. A 29 éves védő kölcsönben érkezik majd a katalánokhoz későbbi vételi opcióval. (Fabrizio Romano)

Hamarosan megállapodnak kapusukkal, Marc-André Ter Stegennel a játékos új, 2028-ig szóló szerződéshosszabbításáról. (Fabrizio Romano)

OLASZORSZÁG

Serie A: A Napoli és az Internazionale is győzött az olasz labdarúgó-bajnokság új idényének szombati nyitónapján. A címvédő nápolyi együttes egy büntetővel korán hátrányba került Frosinonéban, de a duplázó Victor Osimhen vezérletével fordítani és nyerni tudott. Az elmúlt idényben Bajnokok Ligája-döntős Internazionale hazai pályán kerekedett 2-0-ra a Monza fölé. (MTI)

Serie A

Empoli-Hellas Verona 0-1 (Bonazzoli 75.)
Frosinone-SSC Napoli 1-3 (Harroui 7. - 11-esből, ill. Politano 24., Osimhen 42., 79.)

Genoa-Fiorentina 1-4 (Biraschi 58., ill. Biraghi 5., Bonaventura 11., N. González 40., Mandragora 56.)
Internazionale-Monza 2-0 (Lautaro Martinez 8., 76.)

Atalanta: Hivatalossá vált, hogy a 39-szeres török válogatott védő, Merih Demiral a szaúdi al-Ahlihoz igazolt. Az olasz klub a sajtóhírek szerint 20 millió eurót kapott a 25 éves játékosért.

NÉMETORSZÁG

Bundesliga: Rémálomszerűen debütált Szalai, Sallai betalált - eredmények, videók

Bayern München: A németek világbajnok kapusa, Manuel Neuer 2-3 hét múlva edzhet újra súlyos sérülését követően a Bayern München labdarúgócsapatában. A bajorok vezetőedzője, Thomas Tuchel - akinek Lőw Zsolt a segítője - elmondta, hogy miután a 37 éves kapus csatlakozhat az együtteshez, minden fel fog gyorsulni a teljes visszatéréséig. Neuer decemberben síbalesetet szenvedett, eltörött a lába. A Bayern remélte, hogy már nyáron, a 2023/24-es szezon rajtja előtt visszatér, de ez nem következett be. Jan-Christian Dressen, a Bayern vezérigazgatója is derűsen nyilatkozott, mert erre a hírre néhány héttel korábban nem lehetett számítani. Hozzátette: most már inkább nem keresnek rutinos kapust, viszont hosszútávban gondolkodva egy fiatalabb leigazolása lehetséges. A címvédő müncheni alakulat pénteken négygólos győzelmet aratott Brémában a Bundesliga idénynyitóján, ám egy hete, a német Szuperkupát elbukta, miután a vendég RB Leipzig - Willi Orbán és Gulácsi Péter csapata - 3-0-ra diadalmaskodott ellene. (MTI)

RB Leipzig: Az Olympique Lyon és az Ajax is érdeklődik Emil Forsberg iránt, de a lipcseiek is szeretnék megtartani ikonjukat, akinek már új szerződést ajánlottak. (Aftonbladet)

FRANCIAORSZÁG

PSG: Megvan a megegyezés az Eintracht Frankfurttal, így Randal Kolo Muani hamarosan csatlakozhat a párizsiakhoz, akik Neymar utódjaként számolnak vele. A 9-szeres francia válogatott támadót ugyan más csapat is kiszemelte, de a játékos kimondottan a PSG-hez akar igazolni. (Santi Aouna)

Lens: Komoly transzfer a francia bajnokságon belül: a Lens 35 millió eurós átigazolási "csomaggal" győzte meg a Montpellier-t, hogy adja el 20 éves csatárát, Elye Wahit. (Fabrizio Romano)

VILÁGFOCI

Al-Nasszr: Az FC Portótól igazol a Cristiano Ronaldót is foglalkoztató szaúdi klub, miután Fabrizio Romano szerint a felek megegyeztek a portugál középpályás, Otávio 60 millió eurós átigazolási díjáról. Az al-Nasszr nem egyösszegben, hanem több részletben fogja kifizetni ezt az összeget a portugál klubnak, amely számára klubrekordot jelentő bevétel lesz ez a 60 millió euró.

PL-csapatok vinnék
Gulácsi Péter
Fabrizio Romano szerint több Premier League-klub is szívesen szerződtetné az RB Leipzig magyar válogatott kapusát.
Megvan az új edző
A csakfoci.hu úgy tudja, lezárult az edzőkeresés az NB II-be kieső Mezőkövesdnél.
Öt távozó
Luca Mack, Stefan Jevtoski, Dzenan Burekovic, Georgios Antzoulas és Albi Doka is távozik a szezon végén - jelentették be a klubhonlapon.