Copa América: Messi gólját vissza kellett nézni, döntőbe jutottak az argentinok - videó

Az argentinok az Uruguay-Kolumbia elődöntő győztesével találkoznak majd a fináléban.
Budai László 2024. július 10., szerda 9:43
Az argentinok az Uruguay-Kolumbia elődöntő győztesével találkoznak majd a fináléban.
Szerző: Budai László 2024. július 10., szerda 9:43

A címvédő és világbajnok argentin válogatott 2-0-ra legyőzte az újonc kanadai csapatot a labdarúgó Copa America keddi elődöntőjében az egyesült államokbeli East Rutherfordban.

Az észak-amerikai együttes már azzal meglepetést okozott, hogy első Copa Americáján a négy közé került, ám a dél-amerikai rivális most esélyt sem adott számára. Julian Alvarez a 22. percben szerzett vezetést, majd a szünet után Lionel Messi is betalált. A világbajnok támadó gólját visszanézte a VAR, de Messi messze nem volt lesen, így természetesen megadták a találatot.

A világsztárnak ez volt a 109. gólja a válogatottban, az örökrangsorban pedig már csak a 130 gólos portugál Cristiano Ronaldo áll előtte.

Messi 14. alkalommal talált be a Copa Americán, ezzel az ötödik legeredményesebb a torna történetében. A másik ágon magyar idő szerint csütörtök hajnalban Uruguay és Kolumbia találkozik Charlotte-ban. A finálét vasárnap rendezik Miamiban.
(mti/csakfoci)

Átigazolások
ZTE II
Három légiós írt alá
Két 18 éves nigériai támadó, Isaac Chukwudi és Jude Madaki, valamint egy kolumbiai védő, Darío Bonilla csatlakozott a ZTE II-höz. Idővel mindegyiküket beépítenék az első csapatba is.
ZTE
Újabb brazil érkezhet
A 20 éves Diogo Silva lehet a ZTE hetedik brazil játékosa.
Légiósok
Sallai kapós Angliában
A legfrissebb hírek szerint télen a Sunderland is vitte volna Sallai Rolandot. Nyáron nemcsak a Fekete Macskák, de a Brentford és a Liverpool is újra ringbe szállhat.
Tovább az összes átigazoláshoz