Fotó: twitter.com/RBLeipzig

Bundesliga: Szalai rémálomszerűen debütált a Freiburgban, simán bukott rangadót a Lipcse, tovább tapad a Bayern - eredmények, videók

Szombati eredmények a német élvonal 19. fordulójából.
Csakfoci.hu 2024. január 27., szombat 17:30
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 27., szombat 17:30

A német első osztály 19. fordulójában a Bayern München az Augsburg otthonában aratott győzelmet, míg az RB Leipzig Gulácsi Péterrel a kispadon szenvedett 5-2-s vereséget a Stuttgarttól. Willi Orbánt a 85. percben vetették be a vendégek a padról.

Sallai Roland egész héten lázas volt, ezért nem állt a Freiburg rendelkezésére, Szalai Attila azonban először volt ott a csapat meccskeretében. A magyar válogatottnak a bemutatkozásra a 71. percig kellett várnia, ekkor Lukas Kublert váltotta a védelemben. A mérkőzést egyébként 3-1-re a Werder Bremen nyerte meg. Sajnos Szalainak a freiburgi debütálása sem alakult fényesen: először nem sikerült levennie egy labdát, majd előkészítette a harmadik brémai gólt a 93. percben.

Szalai hibája 1:29-től

A tabellát továbbra is a Leverkusen vezeti 48 ponttal, Xabi Alonso csapatát a Bayern München (47 pont), a VfB Stuttgart (37 pont), az RB Leipzig (33 pont) és a Dortmund (33 pont) követi. A Freiburg továbbra is a hetedik helyen áll.

Bundesliga, 19. forduló

Augsburg-Bayern München 2-3 (Demirovic 52., 94. - a másodikat 11-esből ill. Pavlovic 23., Davies 45+5., Kane 61.)

Hoffenheim-Heidenheim 1-1 (Kramaric 45+7. - 11-esből, ill. Dinkci 29.)

VfB Stuttgart-RB Leipzig 5-2 (Milliot 25. - 11-esből, Undav 30., 57., 75., Leweling 48., ill. Sesko 32., Openda 55.)

Werder Bremen-Freiburg 3-1 (Ducksch 9. - 11-esből, Nijnmah 53., Malatini 93., ill. Grifo 28. - 11-esből)

Wolfsburg-Köln 1-1 (Paredes 40., ill. Alidou 37.)