Fotó: twitter.com/HerthaBSC

Bundesliga: Schäferék még nagyobb gödörbe lökték a Herthát, megvan Sallaiék első idei győzelme – eredmények, videók

Sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Hertha, amely így továbbra is kiesőhelyen áll a Bundesligában.
Nyikes Zoltán 2023. január 28., szombat 17:35
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. január 28., szombat 17:35

A Freiburg hazai pályán, az Union Berlin idegenben győzött a német labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának szombati játéknapján.

A berlini városi rangadón nyertes, így a második helyet visszaszerző Unionban a magyar válogatott Schäfer András kezdőként egy félidőt játszott. A negyedik Freiburg Augsburg elleni, hazai 2-1-es sikerét Sallai Roland a kispadról nézte végig.

A Bochum ellen 5-2-es diadalt arató Mainzban az osztrák Karim Onisiwo mesterhármast ért el. (MTI)

A Bayern München csak 1-1-s döntetlent játszott otthon a Frankfurttal, így a bajorok előnye már csak 1 pont a második Union Berlin előtt.

Bundesliga, 18. forduló:

SC Freiburg-Augsburg 3-1 (Gregoritsch 13., Holer 30., Lienhart 85., ill. Berisha 29. - 11-esből)

Sallaiék győzelme

Hertha BSC-Union Berlin 0-2 (Doekhi 44., Seguin 67.)

Így nyerte az Union a városi rangadót

Hoffenheim-Borussia Mönchengladbach 1-4 (Bebou 80., ill. Hofmann 12., 37., Stindl 83., Wolf 91.)
FSV Mainz 05-VfL Bochum 5-2 (Lee Sae-Jung 1., Widmer 17., Onisiwo 28., 57., 88.)

A Mainz hétgólos meccse

Werder Bremen-VfL Wolfsburg 2-1 (Füllkrug 24. - 11-esből, 77., ill. Paredes 90.)

Bayern München-Eintracht Frankfurt 1-1 (Sane 34., ill. Kolo Muani 69.)