Bundesliga: Gulácsiék elverték Sallaiékat, a Bayern 2-0-ról kapott ki, a Bayer Schäferék ellen került karnyújtásnyira az aranyhoz

Így alakultak a Bundesliga 28. fordulójának szombati mérkőzései.
Budai László 2024. április 6., szombat 17:37
Szerző: Budai László 2024. április 6., szombat 17:37

Openda duplájával és Haidara találatával már egy félidő alatt 3-0-s előnyt alakított ki a Gulácsi Péterrel és Orbán Willivel felálló RB Leipzig a Sallai Rolandot és Szalai Attilát a kispadon hagyó Freiburg elleni, idegenbeli bajnokin. Sesko találatával már négy is volt közte a második játékrészben, igaz, Grifo révén a szépítés legalább összejött a hazaiaknak. Sallait a 76. percben cserélték be, a 93. percben sárgát kapott - az ellenfélnél Orbánt ugyancsak figyelmeztették, még a 74. percben. A Leipzig így végül 4-1-re nyert.

A Bayern München hiába vezetett a szünetben 2-0-ra Kane és Gnabry találata után, a Heidenheim a második félidő elején hat perc alatt egyenlített, majd a győztes találatot is megszerezte (3-2).

Továbbra is remekel azonban a Bayer Leverkusen, amely Wirtz 11-esből szerzett góljával verte idegenben a Schäfer Andrással felálló Union Berlint (0-1), amely a teljes második játékrészt emberhátrányban játszotta le. A magyar játékost a 63. percben lecserélték. A Bayer győzelmével - és a Bayern vereségével - karnyújtásnyira került a bajnoki címtől, ugyanis 16 pont az előnye hat fordulóval a vége előtt.

A Dortmund hazai pályán kapott ki 1-0-ra a Stuttgarttól, a mérkőzés győztes gólját Guirassy szerezte. A VfB így pontszámban beérte a második Bayernt.

A Mainz a Darmstadtot (4-0), a Köln a Bochumot (2-1) verte.

Légiósok: A legkisebb Dárdai-fiú Bundesliga-csapathoz igazolt - hivatalos
A Hertha fiatalja, Dárdai Bence hosszú távú szerződést kötött a Wolfsburggal.
Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
A német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.