Fotó: Bayern München Twitter

Bundesliga: A hihetetlen Bayern-meccsen egy félidőig a pirosak, aztán a gólok potyogtak; a Hoffenheim Szalai nélkül nyert nagyot - videó

A bajorok egy játékrész alatt rúgtak nyolcat a Darmstadtnak, ebből hét gól 25 perc alatt született. A Hoffenheim idegenben verte a szezon eddigi meglepetéscsapatát, a Stuttgartot.
Budai László 2023. október 28., szombat 17:31
Szerző: Budai László 2023. október 28., szombat 17:31

Érdekes mérkőzést játszott egymással a Bayern München és a Darmstadt. Az első félidőben három piros lapot is láthattak a szurkolók: a találkozó legelején Kimmichet küldték le a hazaiaktól, majd Gjasulát és Maglicát a vendégektől. A második játékrészben a bajorok egy brutális 25 perccel alaposan kihasználták az emberelőnyt: az 51. és a 76. perc között Kane, Sané és Musiala is duplázott, de Müller is betalált. A végén Kane mesterhármassá egészítette ki addigi remeklését, így a Bayern 8-0-ra nyert. Kane második gólja nem mindennapi volt, a saját térfeléről, a kezdőkörből ívelt a kapus feje fölött a hálóba. A bajorok kapuját hosszú idő után védte újra a világbajnok Manuel Neuer, aki a katari világbajnokságot követően síbalesetben eltörte a lábát.

Kane pazar gólja

Nagy meccsen győzött a Hoffenheim, amelyben Szalai Attila visszakerült a kispadra. Csapata így nélküle verte idegenben a forduló előtt még a második helyen álló Stuttgartot (3-2).

Folytatódott Schäfer András csapatának, az Union Berlinnek a borzalmas sorozata, a magyar játékos együttese zsinórban kilencedik tétmeccsén kapott ki, ezúttal a Werder Bremen verte (2-0). Schäfer sérülése miatt továbbra sem segíthette egyre nagyobb bajban lévő klubját.

Bundesliga, 9. forduló

Augsburg-Wolfsburg 3-2 (Tietz 17., 71., Engels 82., ill. Wind 35., Majer 45.)

Bayern München-Darmstadt 8-0 (Kane 51., 69., 88., Sané 56., 64., Musiala 60., 76., Müller 71.) - piros: Kimmich 4. (Bayern), Gjasula 21. (Darmstadt), Maglica 41. (Darmstadt)

Mönchenglabdach-Heidenheim 2-1 (Plea 4., 52., ill. Dinkci 38.)

Stuttgart-Hoffenheim 2-3 (Fuhrich 61., Undav 74., ill. Promel 5., Weghorst 21., Skov 66.)

Werder Bremen-Union Berlin 2-0 (Knoche 38. - öngól, Ducksch 75.) - piros: Khedira 60. (Union)