BL: Váratlan hős döntött a fináléban, a Manchester City ült fel Európa trónjára - videó

Rodri góljával a Manchester City megnyerte a 2023-as Bajnokok Ligája döntőjét.
Póczik Dávid 2023. június 10., szombat 22:55
Szerző: Póczik Dávid 2023. június 10., szombat 22:55

A finálé első helyzete a City előtt adódott, ekkor Bernardo Silva tört be a 16-oson belülre, majd Dimarco mellől, 8 méterről ballal a hosszú felső fölé tekert. Nem sokkal később a túloldalon Barella életerős lövését fejjel hárította Aké. A 20. perc végén Dimarco beadása után Brozovic jobbal jócskán a bal felső mellé lőtt, igaz, Martinez zavarta saját csapattársát.

Öt perccel később Ederson hátul bizonytalankodott, a City-kapus elpasszolt egy labdát, amit Barella 35-ről méterekkel a kapu mellé emelt. A 28. percben Haaland először villant meg: De Bruyne passza után lépett ki a norvég sztárcsatár, lövését Onana védeni tudta. Percek múlva nagy érvágás érte Guardiola csapatát: Kevin De Bruyne megsérült, így a helyén Phil Foden játszott a folytatásban.

A félidő hosszabbításában Akanji távolról a kapu mellé tüzelt, így gól nélküli döntetlennel vonultak félidőre a felek.

A második játékrész első tíz perce sok szabálytalanságot és kevés játékot hozott, aztán az 57. percben Akanji hibája után Lautaro Martinez lépett ki, az argentin azonban éles szögből a jól kimozduló Edersonba lőtt. A 68. percben megtört a jég: Akanji szépen tálalt Silva elé, aki az alapvonalról jobbal középre adott, a labda egy védőről épp Rodri elé pattant, aki 14 méterről, állítgatás nélkül a bal sarokba tekert (1-0).

Két perccel később kishíján egyenlített az Inter, egy ívelés után Dimarco Ederson felett a kapufára bólintott, majd az onnan visszapattanó labdát az előtte álló Lukaku lábára fejelte. A 78. percben Foden tökéletes mozdulattal fordult le védőjéről, majd tört be a 16-oson belülre, a fiatal angol támadó a bal alsót vette célba, azonban Onana látta a szándékot, és kivédte Foden ziccerét. A 88. percben a döntő legnagyobb helyzetét hagyta ki az Inter: Gosens fejelt a kapu elé egy labdát, az ötösnél érkező Lukaku pedig a középen álló Ederson térdét találta el fejjel. A kipattanót Dias reflexből szögletre tolta.

A ráadásban a ManCity - Ederson bravúrjának köszönhetően - megőrizte egygólos előnyét, így a 2021-ben elbukott döntő után Guardiola csapata most felülhet Európa trónjára azután, hogy ebben a szezonban az angol bajnokságot és az FA-kupát is megnyerte a City.

Bajnokok Ligája, döntő

Manchester City-Inter 1-0 (Rodri 68.)

Manchester City: Ederson - Akanji, Dias, Aké - Stones (Walker 82.), Rodri - B. Silva, Gündogan, De Bruyne (Foden, 35.), Grealish - Haaland

(cserék: Ortega, Carson, Walker, Phillips, Laporte, Álvarez, Sergio Gómez, Mahrez, Perrone, Foden, Palmer, Lewis)

Inter: Onana - Darmian (D'Ambrosio 84.), Acerbi, Bastoni (Gosens 76.) - Dumfries (Bellanova 76.), Barella, Brozovic, Calhanoglu (Mkhitaryan 84.), Dimarco - Martinez, Dzeko (Lukaku 57.)

(cserék: Handanovic, Cordaz, Gagliardini, De Vrij, Gosens, Correa, Asllani, Bellanova, Mkhitaryan, D'Ambrosio, Skriniar, Lukaku)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)